Proboszczowie i wikariusze

Księża Proboszczowie i Wikariusze
Parafii Św. Bartłomieja Apostoła

Posługę proboszczów i wikariuszy pełnili bądź pełnią następujący księża:

Proboszczowie:

  1. 1321 – Gunter, kanonik i proboszcz
  2. 1366 – Olbracht
  3. 1381,1388 – Mikołaj
  4. 1413 – Arnold, kanonik płocki
  5. 1460 – Paweł
  6. 1472 – Grzegorz, zrzekł się probostwa w 1472 r.
  7. 1472 – Jan z Sokołowa, kanonik pułtuski
  8. 1489 – Jan Krośnia, herbu Dolega
  9. 1508-1513 – Paweł Kępski z Kępy, równocześnie rektor kościoła parafialnego w Zakrzewie.
  10. 1517,1555 – Dominik Wityński, zrzekł się probostwa
  11. 1555-1557 – Jan Wyrzykowski, doktor teologii, kanonik płocki, zmarł w 1557 r.
  12. 1557-1558 – Walenty Skowrocki z Kuczborka, przedtem notariusz miejski, zmarł w 1578 r.
  13. 1579-1584 – Walenty Wróblewski, równocześnie proboszcz toruński
  14. 1584-1602 – Wojciech Bieliński, kanonik sandomierski i warmiński
  15. 1602-1631 – Marcin Rostkowski, surogat w konsystorzu płockim, zm. 1631 r.
  16. 1631-1668 – Wiktoryn Dzięgielewski, wcześniej wikariusz w katedrze, kanonik i dziekan płocki, sędzia surogat w konsystorzu płockim.
  17. 1668-1699 – Jan Kądzielski, dziekan płocki, zm. 1699 r.
  18. 1699-1706 – Stanisław Krajewski herbu Jasieńczyk, wcześniej dziekan kapituły kaliskiej, kanonik płocki, od 1692 r. prałat kanclerz kapituły płockiej, zm. 1706 r.
  19. 1706-1709 – Tomasz Pawłowski, przedtem proboszcz w Dobrzykowie, zm. 1709 r.
  20. 1709-1710 – Andrzej Rostkowski, wcześniej proboszcz w Zambrowie, od 1702 kanonik płocki, zm. 1710.
  21. 1710-1719 – Wojciech Mdzewski, herbu Dolega, od 1714 r. kanonik płocki, zrzekł się probostwa i został kanonikiem łowickim, od 1723 r. archidiakon płocki, zm. 1736 r.
  22. 1719-1733 – Wojciech Ksawery Sadziński, archiprezbiter, przeszedł na probostwo w Bulkowie.
  23. 1735-1744 – Paweł Wilgieński, doktor obojga praw, dziekan kapituły św. Bartłomieja, w 1744 r. zrzekł się i został kanonikiem pułtuskim i proboszczem w Kolnie.
  24. 1745-1773 – Stanisław Starorypiński, kanonik i sędzia w konsystorzu płockim.
  25. 1773-1791 – Wojciech Józef Gadomski, prałat, od 1782 r. biskup sufragan płocki.
  26. 1791-1815 – Bartłomiej Karol Mirecki, kanonik, dziekan kolegiaty, od 1804 r. proboszcz w Bodzanowie.
  27. 1815-1821 (?) – Łukasz Przyłuski, od 1802-1809 kapelan i sekretarz biskupa Onufrego Szembeka, asesor konsystorza pułtuskiego, proboszcz w Wyszkowie, 1815 r. kanonik katedralny płocki.
  28. 1821-1842 – Hilary Zawadzki, dominikanin, doktor filozofii, wybrany na prośbę mieszczan.
  29. 1842-1845 – Łukasz Płoski, komendarz.
  30. 1845-1879 – Franciszek Szanior, kanonik honorowy płocki.
  31. 1880-1901 – Kazimierz Weloński, prałat, rektor Seminarium Duchownego w Płocku, w 1901 r. wstąpił do zakonu oo. paulinów na Jasnej Górze gdzie został przeorem.
  32. 1901-1909 – Wincenty Petrykowski, profesor Seminarium Duchownego, od 1909 r. pracownik kurii zm. 1927 r.
  33. 1909-1936 – Adolf Modzelewski, prałat, profesor Seminarium Duchownego, od 1936 r. prałat katedry, zamordowany w obozie w Działdowie w 1941 r.
  34. 1936-1940 – Zygmunt Mosielski, kanonik honorowy pułtuski, dziekan płocki, zm. 1940 r.
  35. 01 IV 1940 – 20 VIII 1958 – Stanisław Figielski, doktor, infułat, z latach 1940-1946 Administrator Apostolski.
  36. 20 VIII 1958 – 31 VII 1985 – Seweryn Wyczałkowski, prałat, profesor Seminarium Duchownego.
  37. 01 VIII 1985 – 31 V 1986 – Stanisław Bońkowski, doktor, profesor Seminarium Duchownego, zm. 1988 r.
  38. 19 VI 1986 – 28 VI 2004 – Ryszard Dybiński, kanonik płocki
  39. 28 VI 2004 – 01 VIII 2008 – Janusz Cegłowski, kanonik pułtuski
  40. Od 01 VIII 2008 – Wiesław Gutowski, prałat Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku

Wikariusze:

  1. Seweryn Wyczałkowski 1939 – 1958
  2. Czesław Chojecki 1945 – 1957
  3. Edward Zarzycki 1946 – 1953
  4. Bronisław Piusiński 4 miesiące w 1946r.
  5. Józef Gerwatowski 1953 – 1955
  6. Józef Kowalski 1955 – 1957
  7. Jan Zakrzewski 1957 – 1960
  8. Tadeusz Goleniewski 1957 – 1962
  9. Romuald Jaworski 1958 – 1963
  10. Henryk Czepczyński kapelan 1959 – 1983
  11. Romuald Rudziński 1960 – 1964
  12. Arkadiusz Bonecki 1962 – 1963
  13. Jan Maćkiewicz 1963 – 1966
  14. Jan Sobiech 1963 – 1965
  15. Kazimierz Piwowarski 1964 – 1968
  16. Jan Majewski 1965 – 1966
  17. Marian Kostro 1966 – 1968
  18. Tadeusz Roman 1966 – 1968
  19. Mieczysław Zdanowski 1968 – 1977
  20. Piotr Urbański 1968 – 1969
  21. Edward Pacek 1968 – 1976
  22. Andrzej Skorłutowski 1969 – 1973
  23. Ryszard Dybiński 1969 – 1979
  24. Jerzy Drozdowski 1973 – 1974
  25. Tadeusz Przybylski 1973 – 1975
  26. Bonifacy Radziszewski 1974 – 1980
  27. Henryk Winter 1975
  28. Saturnin Wierzbicki 1976 – 1978
  29. Stanisław Gajewski 1976 – 1982
  30. Franciszek Kuć 1977 – 1981
  31. Stanisław Kruszewski 1978 – 1981
  32. Marek Smogorzewski 1979 – 1980
  33. Jan Stanisław Cegłowski 1980 – 1982
  34. Wojciech Marszał 1981 – 1984
  35. Jan Kaźmierczak 1981 – 1982
  36. Eugeniusz Klonowski 1982 – 1983
  37. Wiesław Gutowski 1982 – 1985
  38. Stanisław Mariański 1982 – 1984
  39. Tadeusz Kowalczyk 1983 – 1984
  40. Witold Godleś 1983 – 1987
  41. Marian Matusiak 1984 – 1985
  42. Jan Bukowski 1984 – 1985
  43. Henryk Lipka 1985 – 1986
  44. Józef Błaszczak 1985 – 1987
  45. Henryk Lewandowski 1985 – 1990
  46. Eugeniusz Świątkowski 1986 – 1987
  47. Wiesław Wituski 1987 – 1992
  48. Wiesław Barański 1987 – 1990
  49. Jerzy Bieńkowski 1987 – 1989
  50. Marek Mizerski 1989 – 1992
  51. Sławomir Kowalski 1990 – 1992
  52. Leszek Misiarczyk 1990 – 1991
  53. Sławomir Głębowicz 1991 – 1993
  54. Jarosław Kulesza 1992 – 1995
  55. Zbigniew Zbrzezny 1992 – 1995
  56. Cezary Maruszewski 1992 – 1994
  57. Adam Chmielewski 1993 – 1995
  58. Sławomir Karłowicz 1994 – 1996
  59. Hubert Komorowski 1995 – 1998
  60. Jerzy Zdunkiewicz 1995 – 1999
  61. Roman Bagiński 1998 – 2000
  62. Teofil Kapuściński 1996
  63. Dariusz Piskorski 1996 – 1997
  64. Marian Krzysztof Tarka 1997 – 2001
  65. Andrzej Majewski 2000 – 2002
  66. Krzysztof Jończyk 1999 – 2004
  67. Marek Kardasz 2001 – 2004
  68. Jarosław Cichocki 2002 – 2008
  69. Jarosław Maciej Jastrzębski 2004 – 2006
  70. Mariusz Stasiak 2004 – 2006
  71. Sławomir Szumski 2006 – 2008
  72. Paweł Sprusiński 2006 – 2008
  73. Janusz Zakrzewski 2008 – 2010
  74. Andrzej Kopczyński 2008 – 2012
  75. Grzegorz Mierzejewski 2008 – 2009
  76. Michał Podgórski 2009 – 2012
  77. Jacek Kędzierski 2010 – 2010
  78. Wojciech Kruszewski 2010 – 2014
  79. Michał Fordubiński 2012 – 2016
  80. Krzysztof Ruciński 2012 – 2017
  81. Wojciech Nikodymczuk 2014 – 2017
  82. Paweł Rokicki 2016 – 2017
  83. Marek Piątkiewicz 2017 –
  84. Rafał Pabich 2017 –
  85. Arkadiusz Czubakowski 2017 –