Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIV Niedzielę Zwykłą – 14.09.2014 r.

1. Dziękujemy wszystkim pątnikom za podjęty trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Niech Maryja wyprasza pielgrzymom potrzebne łaski, a dobry Bóg niech darzy swoim błogosławieństwem.
Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Popielskiemu, który co roku jest głównym organizatorem pielgrzymki.
Podziękowanie składamy również ks. Wojciechowi za przewodniczenie duchowe na trasie wędrówki do Skępego.
2. Dzisiaj w kaplicy na cmentarzu parafialnym, po Mszy św. o godz. 11.30, będzie odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Ponarskiej. Tablica Ponarska jest znakiem naszej pamięci o 100.000 ofiar, jakie ponieśli Polacy w Ponarach k. Wilna z rąk zbrodniarzy niemieckich i litewskich w latach 1941-1944.
3. Od dzisiaj, po raz trzeci obchodzimy Tydzień Wychowania. Zachęcamy do aktywniejszego włączenia się w dzieło wychowania dzieci i młodzieży oraz do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców.
4. Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej w czwartek o godz. 18.00.
5. Spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00.
6. Zapisujemy dzieci kl. IV do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziecko zgłasza się do kancelarii razem z jednym z rodziców do 19 września.
Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
7. Spotkanie wszystkich lektorów będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w sali duszpasterskiej.
8. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy na Mszę św. w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na ognisko
W czasie Triduum św. Stanisława zachęcamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami do korzystania z sakramentu pokuty na rozpoczęcie roku szkolnego.
9. Zapraszamy młodzież na pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 20 września i będzie składała się z dwóch etapów: najpierw jedziemy z Płocka do Ciechanowa, a z Ciechanowa do Rostkowa idziemy (ok. 22 km). Koszt 30 zł. Szczegóły i zapisy po Mszach św. i u ks. Krzysztofa.
Organizujemy też wyjazd dzieci na pielgrzymkę do Rostkowa.
10. Spotkanie szkoły duchowości Ignacjańskiej w piątek, 19. września o godz. 18.45 w sali duszpasterskiej.
11. Rajd rowerowy Szlakiem Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w sobotę 20 września 2014r. o godz. 9.00.
12. Parafia nasza powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich. Wnioski o stypendium można składać w kancelarii parafialnej.
Zachęcamy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie Funduszu. Ofiary można przekazać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto. Może to być nawet niewielka, ale comiesięczna wpłata. Wpłacając na konto, zawsze należy podać cel wpłaty, wpisując „Fundusz Stypendialny”. O wsparcie zwracamy się także do urzędów, firm, instytucji, organizacji.
Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej i w Internecie.
13. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ośrodek Naukowo-Badawczy w Płocku ogłasza nabór na I rok studiów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
14. Trwa przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7. Trwa też remont 2 łazienek u księży wikariuszy.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
15. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”. Płyta z drugą częścią „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIII Niedzielę zwykłą – 07.09.2014 r.

1. Serdecznie dziękujemy tercetowi bandurystek Oriana z Tarnopola na Ukrainie za śpiew w czasie Liturgii. Cieszymy się, że już po raz trzeci śpiewają w naszej Farze. Przypominamy, że w ten sposób zbierają fundusze na budowę greckokatolickiej świątyni św. Jana Ewangelisty na Ukrainie. W związku z tym po Mszy Św. będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom w ich imieniu składamy Bóg zapłać. Do nabycia płyta z nagraniami tego zespołu.
2. Dziś I niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 rozpoczęcie roku katechetycznego i po-święcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z zerówki i klas pierwszych.
4. Od dzisiaj powracamy do Mszy Św. o godz. 16.00 w niedzielę.
5. Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, zwolnionym dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w kapitularzu (sali nad zakrystią). Temat spotkania „Jak rozumieć zasadę sprzeciwu sumienia?” Spotkanie poprowadzi ks. dr Andrzej Kobyliński. Będzie możliwość zakupienia książki „Prawo do życia” Profesora Chazana.
6. Powracających Pielgrzymów ze 163 Pieszej Pielgrzymki Skępskiej przywitamy w środę o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Fary na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki.
• Z tej racji w środę 10 września nie będzie Mszy Św. na cmentarzu. Wszystkich zapraszamy na Mszę Św. do Fary.
• Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin w czwartek 11 września o godz. 16.00 w Farze.
7. Za tydzień w niedzielę 14 września br. w kaplicy na cmentarzu parafialnym, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Ponarskiej. Tablica Ponarska jest znakiem naszej pamięci o 100.000 ofiar, jakie ponieśli Polacy w Ponarach k. Wilna z rąk zbrodniarzy niemieckich i litewskich w latach 1941-1944.
8. Zapraszamy młodzież na pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się 20 września i będzie składała się z dwóch etapów: najpierw jedziemy z Płocka do Ciechanowa a z Ciechanowa do Rostkowa idziemy (ok. 22 km). Koszt 30 zł. Szczegóły i zapisy po Mszach św. i u ks. Krzysztofa.
• Organizujemy y też wyjazd dzieci na pielgrzymkę do Rostkowa.
9. Spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 14 września o godz. 17.00.
• Dla kandydatów do bierzmowania, którzy nie zgłosili się na przygotowanie, ogłaszamy dodatkowe zapisy do piątku 12 września. Kandydat zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
10. Od jutra do 19 września będziemy zapisywali dzieci kl. IV do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziecko zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
• Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
11. Spotkanie wszystkich lektorów będzie w najbliższą niedzielę, 14 września po Mszy św. o godz. 18:00 w sali duszpasterskiej. Prosimy o obecność.
12. W sobotę 13 września na Starym Rynku odbędzie się IV Dzień Inicjatyw Pozarządowych.
13. Także w sobotę 13 września na boisku przy ul. Słodowej odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku”.
14. Za tydzień w niedzielę odbędzie się III Sztafeta Biegowa z Płocka do War-szawy ku czci Męczenników Stanu Wojennego im. bł. ks. J. Popiełuszki.
15. Trwa przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7.
• Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
• Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
16. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła – 31.08.2014 r.

 1. Biskup Płocki Piotr Libera mianował Księdza mgr Wojciecha Nikodymczuka wikariuszem naszej Parafii. Ks. Wojciech pracował w parafii św. Anny w Pomiechowie. Ma 8 lat kapłaństwa. Pochodzi z Mławy.
 • Serdecznie witamy Księdza Wojciecha w naszej parafii. Ksiądz Wojciech będzie katechizował w Ekonomiku, będzie przygotowywał dzieci klas II do I Komunii Św. Będzie też opiekunem: Służby Liturgicznej, Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, kręgu Oazy Rodzin, będzie odpowiadał za redakcję gazety parafialnej FanFary. Będzie też przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego. Życzymy, aby Ksiądz Wojciech dobrze się czuł wśród nas i aby jego praca i zaangażowanie owocowały wzrostem naszej wiary.
 • Od września Wspólnotą Krwi Chrystusa i Franciszkańskim Zakonem Świeckich, będzie opiekował się Ksiądz Michał Fordubiński.
 1. W pracy duszpasterskiej będzie pomagał nam również Ksiądz mgr Rafał Winnicki, któremu Płocki Piotr Libera powierzył także posługę w Diecezjalnej Szkole Nowej Ewangelizacji im. św. Łukasza Ewangelisty. Ks. Rafał pracował w św. Stanisława BM w Mławie. Ma 7 lat kapłaństwa.
 2. Serdecznie witam nowym Księży w naszej wspólnocie parafialnej i życzę, aby dobrze się czuli wśród nas i aby ich praca i zaangażowanie owocowały wzrostem naszej wiary.
 3. Od nowego roku nastąpiła też zmiana katechetów. W Szkole Podstawowej nr 1 i w Przedszkolu nr 25 będzie katechizowała Pani Monika Zarembska.
 4. Mamy do odczytania zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki.
 • Dożynki ogólnopolskie będą także za tydzień na Jasnej Górze.
 1. Dzisiaj w Farze odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Oazowego pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery. O godz. 19.30 zapraszamy na Mszę św. osoby, które kiedyś formowały się w oazie.
 2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00, z udziałem Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke. Będziemy modlić się o potrzebne łaski na nowy rok szkolny i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 3. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4. W I piątek Msze Św. w Farze o 6.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu o 9.00.
 5. Od dzisiaj można się zapisywać na 163. Pieszą Pielgrzymkę z Płocka do Skępego i na wyjazd autokarowy do Skępego – w dniu 8 września.
 • Pielgrzymka wyruszy w sobotę 6. września po Mszy Św. o godz. 6.30, którą odprawi Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Zachęcamy Parafian i mieszkańców Płocka do odprowadzenia pielgrzymów na szlak wędrówki.
 • Zachęcamy także do odwiedzania pielgrzymów na szlaku wędrówki. W sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski w Bożewie o godz. 20.00. Natomiast w niedzielę w Żurawinie o godz. 9.40 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych pielgrzymów Skępskich.
 • Odpowiedzialnym za Pielgrzymkę jest Pan Wojciech Popielski, a przewodnikiem całej pielgrzymki i grupy błękitnej jest ks. Wojciech Nikodymczuk.
 • Powracających Pielgrzymów przywitamy w środę 10 września o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Fary na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki.
 • Z tej racji, w środę 10 września, nie będzie Mszy Św. na cmentarzu. Wszystkich zapraszamy na Mszę Św. do Fary.
 • Informacje o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.
 1. Parafialny Zespół Caritas, w ramach programu „Tornister pełen uśmiechów”, otrzymał od Caritas Diecezji Płockiej 12 plecaków, które dzięki pomocy różnych osób wyposażyliśmy i przekażemy dzisiaj dla dzieci z najuboższych rodzin.
 2. Msza Św. z poświęceniem tornistrów dla dzieci klas 0 i I oraz zeszytów dzieci szkół podstawowych za tydzień w niedzielę 7 września o godz. 10.30.
 3. Od przyszłej niedzieli do 14 września będziemy zapisywali dzieci kl. IV do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziecko zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców. W kancelarii można otrzymać deklaracje do zgłoszenia dziecka.
 • Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
 1. Spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania za 2 tygodnie w niedzielę 14 września o godz. 17.00.
 • Dla kandydatów do bierzmowania, którzy nie zgłosili się na przygotowanie, ogłaszamy dodatkowe zapisy od jutra do 12 września. Deklaracje do zgłoszenia kandydata do bierzmowania można otrzymać w kancelarii. Kandydat zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
 1. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna także rano.
 2. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy Św. o godz. 16.00.
 3. W ramach Farnych Wieczorów Wiary w niedzielę 7 września 2014 r. o godz. 19.00 w kapitularzu (sali duszpasterskiej nad zakrystią), odbędzie się spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, zwolnionym dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Temat spotkania „Jak rozumieć zasadę sprzeciwu sumienia?” Spotkanie poprowadzi ks. dr Andrzej Kobyliński. Będzie możliwość zakupienia książki „Prawo do życia” Profesora Chazana.
 4. W piątek, 5 września o godz. 18.45 w sali duszpasterskiej spotkanie szkoły duchowości Ignacjańskiej.
 5. Za tydzień w niedzielę, w Farze będziemy gościć tercet Oriana z Tarnopola na Ukrainie. Grupa ta będzie śpiewała w czasie Mszy św. Zaśpiewa też kilka pieśni po Mszach św., będzie można nabyć płyty z ich nagraniami. Będą też zbierali po Mszy św. ofiary do puszek na budowę kościoła grecko katolickiego pw. Jana Ewangelisty w Tarnopolu. Zespół można obejrzeć także w internecie na stronie http://oriana-bandura.com.ua/
 6. Jutro, 1 września i przez cały wrzesień, będą odbywać się obchody z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 7. Rozpoczęliśmy przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7, gdzie kiedyś było kino Diana. Remontowane jest także jedno z mieszkań księdza wikariusza.
 • Zgodnie z zapowiedzią, za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, w całości przeznaczamy na remont naszego kościoła. Do uregulowania jest część należności za remont Fary.
 • Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
 • Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
 1. Zachęcamy do nabywania tygodnika „Gość Niedzielny”. Do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” z „Krótkim podręcznikiem do pamiętania”.
 2. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.