Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na Niedzielę Palmową – 13.04.2014 r.

1. Mamy do odczytania apel Biskupa Płockiego o wsparcie zbiórki na rzecz chrześcijan w ziemi świętej i na bliskim wschodzie.
2. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza osoby samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej na śniadanie wielkanocne w dniu 20 kwietnia 2014 r. Śniadanie odbędzie się godz. 8.00 na dziedzińcu Caritas Diecezji Płockiej, ul. Sienkiewicza 34.
3. Dziś w Płocku odbywa się spotkanie młodych z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele św. Jadwigi w Płocku.
4. Gorzkie Żale, bez procesji, dziś o godz. 17.00.
5. Dziękujemy za wsparcie wystroju Grobu Pańskiego. Prosimy o kwiaty, dobrze, aby były one białe. Kwiaty najlepiej przynieść w czwartek wieczorem lub w piątek rano.
6. Grafik spowiedzi w Wielkim Tygodniu na tablicy ogłoszeń. Nie będzie spowiedzi w czasie głównych nabożeństw Triduum Paschalnego.
7. Zapraszamy do udziału nabożeństwach Triduum Paschalnego. W tym czasie młodzież z ruchu oazowego będzie przeżywać Triduum w formie rekolekcje. Zapraszamy do udziału w niektórych punktach planu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w internecie.
8. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 24.00.
• W Wielki Czwartek o godz. 21.30 zapraszamy na medytację.
9. W Wielki Piątek początek adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00
• O godz. 17.15 Droga Krzyżowa
• O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.
• Po nabożeństwie adoracja Jezusa w Grobie do godziny 24.00.
• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Święty post paschalny zachowuje się według możności również w Wielką Sobotę.
10. W nocy z 18 na 19 kwietnia w naszej parafii będzie noc konfesjonałów. Księża będą w konfesjonałach od Wielkiego Piątek o godz. 20.00 do Wielkiej Soboty do godz. 02.00.
11. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie od godz. 7.00 do 20.00.
12. W Wielką Sobotę Gorzkie Żale o godz. 20.00.
13. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc z soboty na niedzielę rozpocznie się o godz. 21.00. Na Liturgię Wigilii Paschalnej prosimy o przyniesienie świec z ochroną, aby nie zalać woskiem posadzki w kościele. W czasie tej Liturgii święci się wodę. Będzie ją można zabrać po Mszy św. z kruchty kościoła. Zachęcamy jednak, aby przynieść ze sobą w buteleczkach wodę, którą w czasie Mszy św. poświęcimy.
• Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Noc będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Libera.
14. Procesja rezurekcyjna będzie w nocy z soboty na niedzielę wielkanocną, zaraz po Wigilii Paschalnej. Nie będzie, więc procesji rezurekcyjnej i Mszy rano w Wielkanoc o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w I i II Dzień Świąt w Farze i na cmentarzu jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie Mszy Św. w Farze w I i II Dzień Świąt o godz. 16.00.
15. Zachęcamy poszczególne ulice do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia i przy Grobie Pańskim. Harcerze, Służba Liturgiczna i inne grupy pełnią wartę i adorują wg własnego porządku. Poza zaproponowanym porządkiem, zachęcamy wszystkich do adoracji przy Grobie w dowolnym czasie.
16. W zakrystii jest grafik posług liturgicznych na Triduum Paschalne.
17. Od Wielkiego Czwartku do II dnia Świąt kancelaria parafialna jest nieczynna. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o kontakt z Panem Organistą.
18. Ogłoszenia oraz plan Triduum Paschalnego i adoracji dostępne także w Internecie, na tablicy ogłoszeń i na stoliku za ławkami.
19. Kontynuujemy remont Fary. W minionym tygodniu montowano kolejne elementy nagłośnienia i urządzenia przeciwpożarowe. Na kapitularzu cyklinowano i lakierowano podłogę.
• Zostało rozstrzygnięte zapytanie ofertowe na remont poddasza. Remont będzie prowadziła ta sama firma, która prowadzi remont generalny fary.
• Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
• Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
20. Zapraszamy do nabywania płyt z Farnych Wieczorów Wiary. Ofiara dobrowolna przeznaczona na duszpasterstwo młodzieży.
21. Do nabycia nowy numer gazety parafialnej FanFary. Zawiera między innymi porządek nabożeństw Triduum Paschalnego.
22. Są jeszcze do nabycia baranki paschalne i tygodnik „Gość Niedzielny”.