Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVI Niedzielę Zwykłą – 28.09.2014 r.

1. Dzisiaj gościmy Misjonarkę z Kamerunu, Siostrę Albertę ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Posłuchajmy teraz świadectwa Siostry o pracy misyjnej. Jej posługę, po Mszy św., będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami.
2. W środę rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec w Farze w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00.
Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi w poniedziałki, wtorki i środy.
Różaniec na cmentarzu po Mszy Św. o godz. 17.00.
Za odmawianie w październiku chwalebnych tajemnic Różańca w kościele, w rodzinie czy w jakiejś wspólnocie religijnej i spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny.
Grafik dyżurów dla grup parafialnych jest w zakrystii.
3. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV, którzy przygotowują się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych jest dzisiaj o godz. 16.00.
4. Do 3 października zapisujemy dzieci kl. II do I Komunii Św. Dziecko zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania za tydzień o godz. 17.00.
6. Wnioski o stypendium dla zdolnych dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich można składać w kancelarii do 8 października. Informacje na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej.
7. W I czwartek miesiąca adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzi Odnowa w Duchu Św.
8. W I piątek miesiąca Msze Św. w Farze o 7.00, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu o 9.00. Adorację Najświętszego Sakramentu w Farze od godz. 9.00 prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa.
9. Od najbliższej soboty rozpoczynamy nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo będzie sprawowane w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kobylińskiego w pierwsze soboty każdego miesiąca o godz. 16.00.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Odpust Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na Mszę Św. odpustową o godz. 12.00. Po Mszy Św. Różaniec.
11. W niedzielę 5 października w naszej parafii zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 19.00 do godz. 21.00 będziemy modlić się za osoby, które nie korzystają z sakramentu spowiedzi i lekceważą niedzielną Mszę Świętą.
12. W dniach 3 – 5 października w Dąbrowie koło Strzegowa są rekolekcje dla studentów w duchowości Rodzin Nazaretańskich. Zgłoszenia do ks. Wojciecha.
13. Młodzież z gimnazjum i szkół średnich zapraszamy na Oazę Modlitwy, która odbędzie się w dniach 10 – 12 października w Płocku. Zgłoszenia do 6 października. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa.
14. Siostry Pasjonistki zapraszają na spotkaniu z Siostrą Kolbeną – misjonarką w Kamerunie, które odbędzie się w naszym domu przy ul. Sienkiewicza 24, w środę 1 października od godz. 19.00.
15. W niedzielę 5 października, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, uroczystości z okazji 76. rocznicy śmierci Siostry Faustyny.
16. W minionym tygodniu został dokonany odbiór wykonanych prac remontowych w Farze przez Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Wczoraj odbyła się konferencja związana z kończącym się remontem Fary.
Przy okazji remontu fary, wraz z nowym nagłośnieniem, została zamontowana pętla indukcyjna dla osób słabo słyszących. W minionym tygodniu została uruchomiona. Pętla indukcyjna wspomaga słyszenie osobom, które maja słuchawki. Aby z niej skorzystać należy nastawić aparat słuchowy w pozycji T. Mamy też do wypożyczenia 4 aparaty słuchowe. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
W minionym tygodniu trwało przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7.
Trwa też remont mieszkań u 2 księży wikariuszy.
Zgodnie z zapowiedzią, za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, w całości przeznaczamy na remont naszego kościoła. Do uregulowania jest jeszcze część należności za remont Fary.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
17. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXV Niedzielę Zwykłą – 21.09.2014 r.

1. Mamy do odczytania słowo Biskupa Płockiego w sprawie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, posłuchajmy:
Dzisiaj po Mszy św. przed Kościołem będzie zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
2. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę w sobotę 4 października 2014 r. do Sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie.
3. Za tydzień w niedzielę 28 września będziemy gościli Misjonarkę z Kamerunu, Siostrę Albertę ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, będzie mówiła o pracy misyjnej. Jej posługę będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami.
4. Od jutra do 3 października zapisujemy dzieci kl. II do I Komunii Św. Dziecko zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
5. Jeszcze do piątku 26 września zapisujemy dzieci kl. IV do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV będzie za tydzień w niedzielę 28 września o godz. 16.00.
6. Parafia nasza powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich. Wnioski o stypendium można składać w kancelarii parafialnej do 08 października 2014 r.
Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej i w Internecie.
7. Kolejna debata z cyklu laboratorium idei odbędzie się w piątek, 26 września o godz. 19.00 w Domu Darmstadt. Temat: „Filozofia chrześcijańska – byt czy mit?”. Zaproszeni goście to: ks. prof. Maciej Bała – filozof, prof. Kazimierz Szałata – filozof, etyk i o. prof. Grzegorz Chrzanowski OP – filozof religii. Wstęp wolny. Zapraszamy.
8. Siostry Pasjonistki zapraszają na czuwanie do swojego domu przy ul. Sienkiewicza w piątek 26 września o godz. 19.00.
9. Kurs liturgiczno-pastoralny dla fotografów i kamerzystów będzie w dniach 7-8 października br. w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym METANOIA w Płocku.
10. Trwa przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7. Została zakupiona blacha, cegła i wełna mineralna. Trwa też remont 2 łazienek u księży wikariuszy.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
Konferencja związana zakończeniem remontu Fary odbędzie się w sobotę 27 09 2014 r. o godz. 10.00 w farze na kapitularzu.
11. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIV Niedzielę Zwykłą – 14.09.2014 r.

1. Dziękujemy wszystkim pątnikom za podjęty trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Niech Maryja wyprasza pielgrzymom potrzebne łaski, a dobry Bóg niech darzy swoim błogosławieństwem.
Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Popielskiemu, który co roku jest głównym organizatorem pielgrzymki.
Podziękowanie składamy również ks. Wojciechowi za przewodniczenie duchowe na trasie wędrówki do Skępego.
2. Dzisiaj w kaplicy na cmentarzu parafialnym, po Mszy św. o godz. 11.30, będzie odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Ponarskiej. Tablica Ponarska jest znakiem naszej pamięci o 100.000 ofiar, jakie ponieśli Polacy w Ponarach k. Wilna z rąk zbrodniarzy niemieckich i litewskich w latach 1941-1944.
3. Od dzisiaj, po raz trzeci obchodzimy Tydzień Wychowania. Zachęcamy do aktywniejszego włączenia się w dzieło wychowania dzieci i młodzieży oraz do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców.
4. Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej w czwartek o godz. 18.00.
5. Spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00.
6. Zapisujemy dzieci kl. IV do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziecko zgłasza się do kancelarii razem z jednym z rodziców do 19 września.
Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
7. Spotkanie wszystkich lektorów będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w sali duszpasterskiej.
8. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy na Mszę św. w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na ognisko
W czasie Triduum św. Stanisława zachęcamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami do korzystania z sakramentu pokuty na rozpoczęcie roku szkolnego.
9. Zapraszamy młodzież na pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 20 września i będzie składała się z dwóch etapów: najpierw jedziemy z Płocka do Ciechanowa, a z Ciechanowa do Rostkowa idziemy (ok. 22 km). Koszt 30 zł. Szczegóły i zapisy po Mszach św. i u ks. Krzysztofa.
Organizujemy też wyjazd dzieci na pielgrzymkę do Rostkowa.
10. Spotkanie szkoły duchowości Ignacjańskiej w piątek, 19. września o godz. 18.45 w sali duszpasterskiej.
11. Rajd rowerowy Szlakiem Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w sobotę 20 września 2014r. o godz. 9.00.
12. Parafia nasza powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich. Wnioski o stypendium można składać w kancelarii parafialnej.
Zachęcamy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie Funduszu. Ofiary można przekazać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto. Może to być nawet niewielka, ale comiesięczna wpłata. Wpłacając na konto, zawsze należy podać cel wpłaty, wpisując „Fundusz Stypendialny”. O wsparcie zwracamy się także do urzędów, firm, instytucji, organizacji.
Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej i w Internecie.
13. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ośrodek Naukowo-Badawczy w Płocku ogłasza nabór na I rok studiów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
14. Trwa przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7. Trwa też remont 2 łazienek u księży wikariuszy.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
15. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”. Płyta z drugą częścią „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIII Niedzielę zwykłą – 07.09.2014 r.

1. Serdecznie dziękujemy tercetowi bandurystek Oriana z Tarnopola na Ukrainie za śpiew w czasie Liturgii. Cieszymy się, że już po raz trzeci śpiewają w naszej Farze. Przypominamy, że w ten sposób zbierają fundusze na budowę greckokatolickiej świątyni św. Jana Ewangelisty na Ukrainie. W związku z tym po Mszy Św. będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom w ich imieniu składamy Bóg zapłać. Do nabycia płyta z nagraniami tego zespołu.
2. Dziś I niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 rozpoczęcie roku katechetycznego i po-święcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z zerówki i klas pierwszych.
4. Od dzisiaj powracamy do Mszy Św. o godz. 16.00 w niedzielę.
5. Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, zwolnionym dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w kapitularzu (sali nad zakrystią). Temat spotkania „Jak rozumieć zasadę sprzeciwu sumienia?” Spotkanie poprowadzi ks. dr Andrzej Kobyliński. Będzie możliwość zakupienia książki „Prawo do życia” Profesora Chazana.
6. Powracających Pielgrzymów ze 163 Pieszej Pielgrzymki Skępskiej przywitamy w środę o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Fary na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki.
• Z tej racji w środę 10 września nie będzie Mszy Św. na cmentarzu. Wszystkich zapraszamy na Mszę Św. do Fary.
• Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin w czwartek 11 września o godz. 16.00 w Farze.
7. Za tydzień w niedzielę 14 września br. w kaplicy na cmentarzu parafialnym, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Ponarskiej. Tablica Ponarska jest znakiem naszej pamięci o 100.000 ofiar, jakie ponieśli Polacy w Ponarach k. Wilna z rąk zbrodniarzy niemieckich i litewskich w latach 1941-1944.
8. Zapraszamy młodzież na pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się 20 września i będzie składała się z dwóch etapów: najpierw jedziemy z Płocka do Ciechanowa a z Ciechanowa do Rostkowa idziemy (ok. 22 km). Koszt 30 zł. Szczegóły i zapisy po Mszach św. i u ks. Krzysztofa.
• Organizujemy y też wyjazd dzieci na pielgrzymkę do Rostkowa.
9. Spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 14 września o godz. 17.00.
• Dla kandydatów do bierzmowania, którzy nie zgłosili się na przygotowanie, ogłaszamy dodatkowe zapisy do piątku 12 września. Kandydat zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
10. Od jutra do 19 września będziemy zapisywali dzieci kl. IV do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziecko zgłasza się do kancelarii parafialnej razem z jednym ze swoich rodziców.
• Dziecko, jeżeli było ochrzczone poza naszą parafią, wraz z deklaracją musi złożyć świadectwo chrztu św.
11. Spotkanie wszystkich lektorów będzie w najbliższą niedzielę, 14 września po Mszy św. o godz. 18:00 w sali duszpasterskiej. Prosimy o obecność.
12. W sobotę 13 września na Starym Rynku odbędzie się IV Dzień Inicjatyw Pozarządowych.
13. Także w sobotę 13 września na boisku przy ul. Słodowej odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku”.
14. Za tydzień w niedzielę odbędzie się III Sztafeta Biegowa z Płocka do Warszawy ku czci Męczenników Stanu Wojennego im. bł. ks. J. Popiełuszki.
15. Trwa przygotowanie do remont dachu na domu parafialnym przy ul. Kazimierza Wielkiego 7.
• Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
• Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
16. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.