Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 12.10.2014 r.

1. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 10:30 odbył się obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów naszej parafii. Chłopcom życzymy radości ze służby przy Ołtarzu Pana, rodzicom zaś gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za przykład wychowania w wierze i służby na Bożą chwałę.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: opiekunowi ministrantów – Ks. Wojciechowi, animatorowi Damianowi Łukaszewskiemu, który prowadził przygotowanie. W sposób szczególny dziękujemy Panu Wojciechowi Popielskiemu, który ufundował nowe stroje liturgiczne dla naszych ministrantów.
Trwają zapisy do grona ministrantów, zachęcamy chłopców do posługi przy Ołtarzu. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii, oraz u katechetów.
2. Drużyna Harcerek i Harcerzy ZHR ogłasza nabór dziewcząt i chłopców powyżej 11 roku życia. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 harcerze rozdadzą/rozdali zagadki, których rozwiązanie należy przynieść na zbiórkę w najbliższy wtorek godz. 15.30 przy Farze. Przewidziane SA drobne nagrody.
3. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci klas II, którzy przygotowują się do I Komunii Św. dzisiaj o godz. 16.00.
4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania za tydzień o godz. 17.00.
5. Różaniec w Farze w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00.
Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi w poniedziałki, wtorki i środy.
Różaniec na cmentarzu po Mszy Św. o godz. 17.00.
6. Dzisiaj zostaną/ły wręczone stypendia z Parafialnego Funduszu Stypendialnego im. św. Papieża Jana Pawła II. Złożono 12 wniosków. Zostało przyznane 12 stypendiów, w tym 4 stypendia po 2.000 zł, 4 stypendia po 1.300 zł i 4 stypendia po 1.000 zł,. Łącza suma przyznanych stypendiów wynosi 17.200 zł.
Za wsparcie Funduszu Stypendialnego serdecznie dziękujemy Caritas Diecezji Płockiej. Stypendia pochodzą także z ofiar składanych na tacę w czasie zawierania sakramentu małżeństwa i ze zbiórki do puszek. Także indywidualne osoby wsparły Fundusz Stypendialny. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Zachęcamy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie Funduszu. Ofiary można przekazać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto
7. Przyjmujemy zgłoszenia osób zmarłych, których polecać będziemy w Zaduszkach Farnych w czwartek 30 października o godz. 18.00. Składając dobrowolną ofiarę, przedłużymy tym samym modlitwę, którą ofiarować będziemy w Mszach Św. we wszystkie wtorki listopada o godz. 18.00.
8. Od dzisiaj zapisujemy na wypominki roczne lub jednorazowe.
9. Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej w sobotę o godz. 18.00.
10. W Płocku trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej.
11. 18 października Biskup Płocki Piotr Libera wprowadzi do Kaplicy Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach relikwie św. Jana Pawła II.
12. Klub Sportowy „Viktoria” serdecznie zaprasza na rajd rowerowy na trasie Płock – Włocławek (Tama). Rajd odbędzie się 18 października 2014 r.
13. Msza Święta za zmarłych z Hospicjum Miejskiego zostanie odprawiona w niedzielę 19 października o godz. 16.00 w na Stanisławówce.
14. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby narodzić się na nowo w Duchu Świętym i odnowić swoją więź z Jezusem i Kościołem, na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 24 – 26 października br. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Rafała.
15. Z okazji dnia papieskiego, dziś po Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja wspiera zdolną, ubogą młodzież. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
16. W minionym tygodniu trwał remont mieszkań u 2 księży wikariuszy.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła.
Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
17. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVII Niedzielę Zwykłą – 05.10.2014 r.

1. Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Po Sumie różaniec w intencji Parafian.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej. Po sumie modlitwa w tej intencji.
3. Dzisiaj w naszej parafii zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Od godz. 19.00 do godz. 21.00 będziemy modlić się za osoby, które nie korzystają z sakramentu spowiedzi i lekceważą niedzielną Mszę Świętą.
4. Różaniec w Farze w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi w poniedziałki, wtorki i środy. Różaniec na cmentarzu po Mszy Św. o godz. 17.00.
5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania dzisiaj o godz. 17.00.
6. spotkanie dla rodziców i dzieci przed I komunią św. za tydzień, 12 października o godz. 16:00
7. Spotkanie wokół duchowości ignacjańskiej w piątek, 10 października o 18:45 w sali duszpasterskiej.
8. Wnioski o stypendium dla zdolnych dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich można składać w kancelarii do 8 października. Informacje na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii
9. Tradycyjnie w naszym kościele, w czwartek 30 października o godz. 18.00 odbędą się Zaduszki Farne, czyli modlitwa za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w minionym roku od ostatnich Zaduszek. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Składając przy tej okazji dobrowolne ofiary, przedłużymy modlitwę za zmarłych, których polecać będziemy w czasie Mszy Świętych Listopadowych odprawianych we wszystkie wtorki listopada o godz. 18.00.
10. Od przyszłej niedzieli zapisujemy na wypominki roczne lub jednorazowe.
11. Za tydzień będziemy obchodzić XIII Dzień Papieski. Zebrane ofiary są przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia.
12. W minionym tygodniu trwał remont mieszkań u 2 księży wikariuszy. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na remont naszego kościoła. Prace te polecamy modlitwie i ofiarności Parafian i sympatyków Fary.
13. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.