Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXX Niedzielę Zwykłą – 26.10.2014 r.

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia własnego Kościoła. Dzisiaj dziękujemy Bogu za nasz kościół św. Bartłomieja i wszystkich, którzy tu pozostawili dziedzictwo swojej wiary. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej miłości do człowieka. Ożywiajmy tę świątynię swoją obecnością oraz wspierajmy ją duchowo i materialnie.
2. Tydzień temu zapowiadaliśmy, że będzie gościł dziś u nas misjonarz z Boliwii o. Kasper Kaproń. Niestety wczoraj o. Kasper miał wypadek samochodowy i przebywa w szpitalu. Prosimy o modlitwę za niego.
3. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV dzisiaj o godz. 16.00.
4. Do piątku zapraszamy na Różaniec w Farze w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele po sumie o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi w poniedziałek i wtorek i środę.
Różaniec na cmentarzu po Mszy Św. o godz. 17.00.
5. W czwartek 30 października zapraszamy na godz. 18.00 na Zaduszki Farne, czyli Mszę Św. za Parafian zmarłych od ostatnich Zaduszek i zmarłych zgłoszonych w kancelarii. Przed Mszą – o godz. 17.15 – różaniec za zmarłych. Na nabożeństwo przynosimy znicze. Ofiary na tacę przeznaczone będą na Msze za zmarłych odprawiane we wszystkie wtorki listopada.
6. W sobotę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w Farze o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.30, 10.00, 12.00 (główna z procesją) i 17.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy do kaplicy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 16.00.
Mszę św. na cmentarzu zabytkowym w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 10.00 odprawi Biskup Płocki Piotr Libera.
Msze Św. na Cmentarzu Komunalnym o godz. 9.00 i 11.00.
7. W niedzielę – 2 listopada Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Różaniec za zmarłych o 17.15. Na cmentarzu Msze jak w każdą niedzielę. Różaniec za zmarłych na cmentarzu o 17.00.
O godz. 10.30 w Dzień Zaduszny w Farze Msza Św. za śp. ks. Stanisława Figielskiego, ks. Seweryna Wyczałkowskiego, ks. Stanisława Bońkowskiego oraz za zmarłych Proboszczów i Wikariuszy pracujących kiedyś w Farze.
8. Porządek nabożeństw w dniach 1 i 2 listopada jest na tablicy ogłoszeń.
9. W niedzielę, 2 listopada od godz. 19.00 do godz. 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji osób z naszej parafii, które nie korzystają z sakramentu spowiedzi i lekceważą niedzielną Mszę św.
10. Od 01 do 08 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
11. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w Farze i na cmentarzu. Na cmentarzu wypominki można zamawiać w środę, czwartek i piątek w godz. 16.00 – 19.00, a w sobotę 1 listopada i w niedzielę 2 listopada przez cały dzień.
12. W imieniu Koła Naukowego WSD Płock, prosimy o fanty na loterię, z której zebrane pieniądze zostaną przekazane na Dom Samotnej Matki w Białej. Fanty mogą być różne np.: słodycze, książki, płyty CD lub DVD oraz inne przedmioty.
13. W dniach 1 i 2 listopada, pod patronatem Stowarzyszenia „Starówka Płocka”, będzie publiczna zbiórka pieniędzy na konserwację zabytkowych nagrobków z płockich cmentarzy. Kwesta będzie na płockich cmentarzach i w ich bliskich okolicach.
14. Trwał remont mieszkań u 2 księży wikariuszy.
15. I jeszcze jedno ważne ogłoszenie: od 2 listopada nie będzie już w Farze Mszy o godz. 16.00. Godzina ta została zarezerwowana na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.