OGŁOSZENIA PARAFIALNE na VI Niedzielę Wielkanocy – 21.05.2017 r.

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 odbędzie się/odbyła Uroczystość I Komunii św.
 • Dzieciom życzymy, aby zawsze były wierne Jezusowi i cieszyły się Jego błogosławieństwem. Rodzicom dziękujemy za troskę o dzieci, za chrześcijańskie wychowanie. Katechetkom za trud przygotowania dzieci. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy sprzątaniu kościoła. Za udział w uroczystości dziękujemy nauczycielom i wychowawcom. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
 • Zachęcamy, aby obiad w domu rozpocząć wspólną modlitwą. Bardzo prosimy, aby uroczystość w domu była bez alkoholu.
 • Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w białym tygodniu do piątku włącznie codziennie o godz. 18.00. Zdjęcia komunijne będą w poniedziałek.
 • W tygodniu rozdamy pamiątki komunijne. Poświęcenie pamiątek komunijnych otrzymanych od bliskich, połączone z zakończeniem uroczystości I Komunii Św. będzie w piątek.
 • Z ofiar rodziców dzieci z klas III został zakupiony komplet lekcjonarzy. Rodzice jednego dziecka komunijnego ofiarowali biały ornat i stułę. Bóg zapłać za dar ołtarza.
 1. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i z innych szkół o godz. 10.30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 o godz. 12.00.
 • Próby dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych:
 • Dzieci ze Szkoły nr 17 – poniedziałek, środa i piątek o godz. 16.00.
 • Dzieci ze Szkoły nr 1 i innych szkół – wtorek i czwartek o godz. 16.00.
 • Spowiedź przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę 27 maja o godz. 9.00.
 1. Zapraszamy na nabożeństwo pod nazwą Droga Światła w każdą niedzielę okresu wielkanocnego o g. 17.15.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00, na cmentarzu po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne „Modlitwa Miasta”, z udziałem scholii, dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Rodziców i rodziny dzieci zmarłych wskutek poronienia zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w czwartek 25 maja br., o godz. 18.00, w kaplicy na naszym cmentarzu. Szczegóły na plakacie.
 5. W piątek zaczyna się nowenna do Ducha Świętego.
 6. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego za tydzień w niedzielę.
 7. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej osobę, która zamawiała Mszę św. za tydzień w niedzielę 28 maja o godz. 12.00.
 8. Wszystkich, którzy chcieliby wyprosić u Boga dar potomstwa, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do relikwii św. Joanny Beretty Molli. Rozpoczęcie pielgrzymki w niedzielę 28 maja br. o godz. 9.00 sprzed Stanisławówki, zakończenie w kościele św. Jakuba w Imielnicy o godz. 12.00 Mszą św. i festynem rodzinnym. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
 9. Hospicjum Płockie św. Urszuli Ledóchowskiej przeprowadzi kwestę na rzecz hospicjum na terenie Płocka i przy Farze w dniach 27-28 maja 2017 r.
 10. Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na V Niedzielę Wielkanocy – 14.05.2017 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo pod nazwą Droga Światła w każdą niedzielę okresu wielkanocnego o g. 17.15.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.00, na cmentarzu po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na letnie oazy. Oaza dla dzieci odbędzie się w dniach 26 czerwca – 5 lipca w Swarzewie nad morzem, oaza dla młodzieży w dniach 15 – 30 lipca w Gliczarowie Górnym. Szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa. Zostało bardzo mało miejsc.
 4. Zapraszamy śpiewającą młodzież i dorosłych do scholii kolegiackiej. Za tydzień w niedzielę w sali duszpasterskiej w godzinach 11:00 – 17:00 warsztaty muzyczne, które poprowadzi p. Dorota Dąbrowska ze scholii dominikańskiej w Warszawie. Szczegóły na stronie parafii.
 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne „Modlitwa Miasta” z udziałem scholii.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.30 Uroczystość I Komunii św.
 • Próby dla dzieci przed I Komunią św. w poniedziałek, wtorek, środa – 15, 16, 17 maja o godz. 16.00 w kościele.
 • Spowiedź przed I Komunią św. w sobotę 20 maja o godzinie 9.00.
 1. Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej poprzedzona modlitwami dziękczynno – błagalnym w czwartek o godz. 18.00.
 2. Jest kilka wolnych miejsc w Kołach Żywego Różańca. Zachęcamy do włączenie się do tej wspólnoty modlitewnej. Zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 3. Dzisiaj, w ramach projektu „Katecheza w kinie”, o godz. 15.30 w Przedwiośniu film „Zerwany kłos”. Po filmie dyskusja.
 4. Akcja Katolicka zaprasza na X Płocki Maraton Biblijny, który odbędzie się w dniach 15 – 31 maja br. Początek jutro o godz. 9.00 Mszą św. w Katedrze.
 5. Zapraszamy na 12. pielgrzymkę rodzin do relikwii św. Joanny Beretty Molli. Pielgrzymka wyruszy w niedzielę 28 maja br. o godz. 9.00. z parafii św. Stanisława Kostki do kościoła św. Jakuba w Imielnicy.
 6. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na IV Niedzielę Wielkanocy – 07.05.2017 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, po sumie adoracja i procesja.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dziś od 19.00 do 20.00. Modlimy się w intencji osób, które przestały się spowiadać i lekceważą Mszę św.
 3. Msza dziękczynna za 32 lata posługi pasterskiej Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego, w związku z Jego przejściem na emeryturę, będzie w katedrze dzisiaj o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo pod nazwą Droga Światła w każdą niedzielę okresu wielkanocnego o g. 17.15.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00, na cmentarzu po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. Legion Maryi z naszej parafii organizuje rekolekcje Maryjne, które odbędą się w Farze w dniach 12 – 14 maja. Celem rekolekcji jest pogłębienie duchowości Maryjnej i dobre przeżycie 100. rocznicy objawień w Fatimie. Rekolekcje poprowadzi ojciec montfortianin Mihovil Filipović. Serdecznie zapraszamy członków Legionu Maryi, Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Maryi. Informacje na plakacie.
 7. Diecezjalne uroczystości 100. rocznicy Objawień Fatimskich odbędą się w sobotę 13 maja 2017 r. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Obchody rozpoczną się o godz. 11.00. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery.
 • Organizowany jest pielgrzymka z Płocka. Autokar do Ciechanowa wyjedzie w sobotę 13 maja o godz. 9 sprzed siedziby Dzieci Płocka, al. Jachowicza 34. Zapisy u Pani Teresy Krowickiej tel. 824 741 997
 1. Za tydzień w niedzielę będziemy zapraszać na letnie rekolekcje oazowe. Młodzież z naszej oazy, angażująca się w życie parafii, będzie zbierać ofiary na wyjazd na rekolekcje.
 2. Trwa się remont holu na plebanii, będą wymienione drzwi wejściowe i położona będzie posadzka kamienna na holu. Trwa także remont poradni.
 3. Do nabycia „Gość Niedzielny”.