OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stole za ławkami, na stronie parafii i na facebooku.
 • Nauki wieczorne jutro i we wtorek będą o godz. 17.00 i 19.00, a nie tak jak kiedyś o 18.00. Wiele osób pracuje do godz. 18.00, a bardzo nam zależy, żeby i te osoby mogły skorzystać z rekolekcji.
 • Msza św. z nauką dla chorych i starszych we wtorek o godz. 17.00.
 • Spowiedź w czasie nabożeństw.
 • Do wtorku włącznie nie będzie Mszy Św. w kaplicy na cmentarzu.
 • Kancelaria parafialna w czasie rekolekcji do wtorku włącznie będzie czynna w godzinach popołudniowych od 15.00 – 16.30.
 1. Przyjmujemy zapisy osób chorych, których odwiedzimy z Komunią św. wielkanocną w sobotę po rekolekcjach 24. marca od godz. 9.00.
 2. Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej dzisiaj o godz. 18.00.
 4. Spotkanie lektorów dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Od dzisiejszej Niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Zostaną one odsłonięte w Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 6. Gorzkie Żale, z nauką pasyjną i procesją, w niedzielę – w Farze o godz. 17.15. Na cmentarzu po Mszy św. godz. 8.30.
 7. Ogólnomiejska Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 23. marca 2018 r. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze. Rozważając poszczególne stacje, przejdziemy do Fary, gdzie nastąpi zakończenie. Na Drogę Krzyżową prosimy zabrać lampiony. Zapraszamy mieszkańców Starówki i całego Miasta do licznego udziału w tym nabożeństwie. Niech Droga Krzyżowa ulicami miasta będzie świadectwem wiary oraz błagalną modlitwą w intencji naszej Ojczyny, która w tym roku obchodzi 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 • Dzieci przychodzą na swoją Drogę Krzyżową do Fary na godz. 16.30.
 • Nie będzie w piątek Drogi Krzyżowej dla dorosłych w Farze i na cmentarzu. Wszystkich zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta.
 1. Zapraszamy na I Płocką Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 23 marca. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00 w Parafii Ducha Św. w Płocku. Droga liczy 38 kilometrów. Idziemy w ciszy.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Główna Msza św. z poświęceniem palm i procesją wokół Kolegiaty o godz. 12.00. Prosimy asystę procesyjną.
 • Dzieci z rodzicami zgromadzą się przed świątynią o godz. 10.30, aby po wysłuchaniu Ewangelii w procesji wejść z palmami do kościoła.
 • Poświęcenie palm, ale bez procesji, będzie też na pozostałych Mszach św.
 • Niech każda rodzina przyniesie ze sobą na Mszę św. palmę.
 • Taca z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
 1. Trwa konkurs dla dzieci na największą i najładniejszą, własnoręcznie wykonaną, palmę. Palmy przynosimy w Niedzielę Palmową o godz. 10.30.
 2. Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza młodzież w Niedzielę Palmową do kościoła św. Stanisława Kostki w Płocku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00.
 3. Przypominam ustalenia w sprawie Triduum Paschalnego. Wigilia Paschalna rozpocznie się w Wielką Noc o godz. 21.00 i zaraz po Wigilii Paschalnej w nocy będzie procesja rezurekcyjna. Nie będzie, więc procesji rezurekcyjnej i Mszy rano w Wielkanoc o godz. 6.00.
 4. Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku zaprasza 6-cio i 7-latki z oddziałów przedszkolnych na bezpłatne zajęcia językowe, matematyczne i artystyczne i konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. Pierwsze spotkanie w czwartek 22 marca o godz. 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. Nowowiejskiego 2a. Informacje i zgłoszenia teł 799 049 394, mail kontakt@stanislaum.pl www.stanislaum.pl
 5. Zachęcamy do wsparcia wystroju Grobu Pańskiego. Ofiarę można złożyć do skarbony za ławkami.
 6. Są do nabycia baranki paschalne z czekolady – koszt 5 zł.
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.
 8. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

1.       Mamy do odczytania zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową:

 Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!

     W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

    Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25. marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona oraz z innymi grupami formacyjnymi, zapraszam szczególnie młodzież szkół średnich i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.

    Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki i do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Wasz Biskup Piotr

2.       Spotkanie rodziców i uczniów przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych dzisiaj o godz. 16.00

3.       Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III za tydzień o godz. 16.00.

4.       Gorzkie Żale, z nauką pasyjną i procesją, w niedzielę – w Farze o godz. 17.15. Na cmentarzu po Mszy św. godz. 8.30.

5.       Droga Krzyżowa dla dzieci z rodzicami w piątki o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Na cmentarzu o godz. 16.30, przed Mszą Św.

6.       Spotkanie lektorów przed rekolekcjami i Wielkim Tygodniem za tydzień niedzielę 18 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

7.       Za tydzień, w niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. mgr Łukasz Nowak, dyrektor Katolickiego Centrum Formacji w Sikorzu i prezes Fundacji „Leonianum” w Sikorzu, koordynator ds. utworzenia placówki opiekuńczej Diecezji Płockiej w Sikorzu. Posługę Księdza Rekolekcjonisty i nasze przeżycie rekolekcji polecajmy Bogu w modlitwach.

·         Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stole za ławkami, na stronie parafii i na facebooku. Zachęcamy, aby wziąć ten program dla swojej rodziny. Można także wziąć kilka programów i rozdać sąsiadom, znajomym lub innym osobom, zachęcając ich do udziału w rekolekcjach.

·         Nauki wieczorne w poniedziałek i wtorek będą o godz. 17.00 i 19.00, a nie tak jak dotychczas o 18.00. Zmiana jest podyktowana tym, że wiele osób pracuje do godz. 18.00, a bardzo nam zależy, żeby i te osoby mogły skorzystać z rekolekcji.

8.       Przyjmujemy zapisy osób chorych, których odwiedzimy z Komunią św. wielkanocną w sobotę po rekolekcjach 24. marca od godz. 9.00.

9.       Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na wykład Pana Leszka Żebrowskiego poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Wykład będzie w czwartek 15 marca o godz. 18.30 w kapitularzu (sala nad zakrystią).

10.   Zachęcamy do chrztu dzieci w najważniejszą Mszę św. w ciągu roku, w Wigilię Paschalną. Chrzest będzie także w pierwszy dzień Świąt.

11.   Trzydniowe rekolekcje dla wdów i wdowców oraz dla osób z problemami onkologicznymi będą w dniach 15 – 17 marca br. w Katedrze.

12.   Droga Krzyżowa ulicami Płocka będzie w piątek 23 marca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze, a zakończy w Farze.

13.   Zapraszamy na I Płocką Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 23 marca. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00 w Parafii Ducha Św. w Płocku. Droga liczy 38 kilometrów. Idziemy w ciszy.

14.   Trwa konkurs dla dzieci na najładniejszą i największą palmę, samodzielnie wykonaną. Palmy należy przynieść w Niedzielę Palmową o godz. 10.30.

15.    Zachęcamy do wsparcia wystroju Grobu Pańskiego. Ofiarę można złożyć do skarbony za ławkami.

16.   Do nabycia są baranki paschalne w cenie 5 zł.

17.   Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

18.  Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

1.       Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 Różaniec. Do udziału w procesji eucharystycznej zapraszamy podczas Gorzkich Żali.

2.        Gorzkie Żale, z nauką pasyjną i procesją, w niedzielę – w Farze o godz. 17.15. Na cmentarzu po Mszy św. godz. 8.30.

·           Droga Krzyżowa dla dzieci z rodzicami w piątki o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Na cmentarzu po Mszy Św. o godz. 17.00.

3.        Spotkanie rodziców i uczniów przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych za tydzień o godz. 16.00.

4.       Spotkanie lektorów przed rekolekcjami i Wielkim Tygodniem będzie za tydzień niedzielę 11 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich lektorów i chętnych do czytania.

5.       Ogłaszamy na Niedzielę Palmową konkurs dla dzieci w dwóch kategoriach: na najładniejszą i największą palmę. Więcej informacji za tydzień.

6.       Z okazji Dnia Kobiet Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich Pań. Będziemy modlić się z Biskupem Mirosławem Milewskim dn. 8 marca br., w parafii Świętego Krzyża w Płocku, o godz. 18.00.

7.        Zapraszamy na I Płocką Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 23 marca. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00 w Parafii Ducha Świętego w Płocku. Droga liczy 38 kilometrów. Idziemy w ciszy. Informacje na tablicy ogłoszeń.

8.        Zachęcamy, aby wesprzeć wystrój Grobu Pańskiego. Ofiary możemy składać do skarbonki za ławkami. Tradycyjnie w Wielkim Tygodniu będziemy prosić o kwiaty.

9.       Dzisiaj rozpoczynamy wielkanocną akcję Caritas. W ramach tego dzieła są rozprowadzane baranki paschalne z białej czekolady. Koszt 5 zł. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na organizację kolonii dla dzieci z ubogich rodzin.

10.   Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem  zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Stypendialny dla zdolnych dzieci, z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.

11.   Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

12.  Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

1.       Mamy do odczytania Komunikat Wikariusza Generalnego, posłuchajmy:

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, zwrócił się do biskupów w Polsce z prośbą, aby dzień 23 lutego 2018 r. był całej Polsce dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

Odpowiadając na tę prośbę zachęcam Czcigodnych Księży, aby piątek 23 lutego br. był dniem, w którym w świątyniach naszej diecezji odprawione zostaną Msze św. lub nabożeństwa we wspomnianej intencji. Prośby dobrego Boga, poprzez modlitwę i post o to, aby w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie nastał tak bardzo potrzebny pokój.

Płock, dnia 15 lutego 2018 r.

† Mirosław Milewski, Wikariusz Generalny

2.       Witamy na praktyce duszpasterskiej diakona Adama Kowalskiego, kleryka VI roku WSD w Płocku.

3.       Spotkanie dla rodziców i dzieci kl. III dzisiaj o godz. 16.00.

4.        Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych.

·         Gorzkie Żale, z nauką pasyjną i procesją, w każdą niedzielę w Farze o 17.15. Na cmentarzu Gorzkie Żale w niedziele o godz. 9.30.

·           Droga Krzyżowa dla dzieci z rodzicami w piątki o 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Na cmentarzu o godz. 16.30, przed Mszą Św. wieczorową. Rozważania prowadzą grupy. Grafik jest w zakrystii.

·         Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.       Katecheci rozdadzą w tym tygodniu skarbonki „Jałmużna Wielkopostna Caritas”. Caritas pomoże osobom potrzebującym na terenie diecezji płockiej.

6.        Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary możemy składać do skarbonki za ławkami.

7.       Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej dzisiaj o godz. 18.00.

8.       W czwartek 22 lutego mija 87. rocznica objawień Obrazu Jezusa Miłosiernego. Główne uroczystości diecezjalne będą w Katedrze, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się Wieczór modlitewny: Spotkanie z Jezusem na „Drodze Miłosierdzia”. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Mirosław Milewski.

·         Zachęcamy do włączenia się w akcję „Zapal Światło Miłosierdzia” w czwartek 22 lutego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9.       W sobotę 10. marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. W programie zwiedzanie muzeum Sługi Bożego Księdza Prymasa Kardynała Augusta Hlonda, Msza Święta i 2. godzinny spektakl. Koszt 45 zł. Wyjazd spod Kościoła Mariawitów na ul. Kazimierza Wielkiego o godz. 12.30. Przy zgłoszeniach prosimy o podanie nr Pesel do ubezpieczenia. Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10.   W ramach akcji „Katecheza w kinie” zapraszamy na film pt. „Na skrzydłach orłów” dzisiaj o godz. 15.30 do kina Przedwiośnie.

11.   Zapraszamy na spotkanie z Mieczysławem Guzewiczem, konsultantem Rady Episkopatu ds. Rodziny. Spotkanie będzie dzisiaj o godz. 16.15 w Domu Rekolekcyjnym Studnia.

12.   Zachęcamy do przekazania szpiku dla chorego Marcela, ucznia 3. szkoły podstawowej.

13.   Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 1018/19.

14.   Za tydzień będzie zbiórka do puszek, na pomoc dla polskich misjonarzy i misjonarek w Afryce.

15.   Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

16.  Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

1.       Spotkanie rodziców i uczniów przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych dzisiaj o godz. 16.00.

2.       Spotkanie rodziców i uczniów kl. III za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00.

3.       Dzisiaj rozpoczął się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Trwać będzie do soboty 17 lutego.

4.       Tradycyjnie przed Wielkim Postem, jutro i we wtorek 12 i 13 lutego, zapraszamy na 40. godzin Adoracji, czyli na 40. Godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Rozpoczęcie jutro o godz. 7.00, zakończenie we wtorek o godz. 23.00.

·         Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wyznaczoną godzinę do modlitwy. Program adoracji jest na tablicy ogłoszeń i na stole przy skarbonie. Można zabrać go, aby zaplanować sobie czas adoracji.

·         W sposób szczególny zachęcamy do adoracji w nocy z poniedziałku na wtorek. Osoby chętne do indywidualnej adoracji prosimy o wpisanie się na listę. Jest ona w kruchcie, na stoliku.

·         Adorację prowadzić będą grupy parafialne według grafiku. Prosimy przedstawicieli wspólnot o wpisanie się do grafiku w zakrystii lub w kancelarii.

5.       Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej zaprasza na modlitewne 2. Płockie Walentynki we wtorek 13 lutego br. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 w naszym kościele. Zakończenie o godz. 200.00.Zapraszamy małżeństwa, narzeczeństwa i zakochanych.

6.       W środę 14. lutego Popielec. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Farze o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu o godz. 17.00.

·         W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

·         Przypominamy, że powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Natomiast post ilościowy (tylko jeden posiłek do sytości i dwa mniejsze) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli jeszcze 60-tego. Obowiązek postu ilościowego nie dotyczy osób, które z przyczyn zdrowotnych muszą przyjmować więcej posiłków dziennie.

7.       Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki:

·         Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Dzieci przynoszą małe krzyżyki.

·         Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Rozważania będą prowadziły różne grupy i wspólnoty. Grafik jest w zakrystii.

·         Droga Krzyżowa w kaplicy na cmentarzu przed Mszą św. o godz. 16.30.

8.       Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pana Jezusa i procesją eucharystyczną o godz. 17.15. Na cmentarzu Gorzkie Żale o godz. 9.30.

9.       Za udział w Drodze Krzyżowej lub w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc przyjęcie Komunii Św., modlitwa według intencji Ojca św. i brak przywiązania do grzechu.

·         Zachęcamy do modlitwy i podjęcia postu w intencji rekolekcji wielkopostnych, które tradycyjnie rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu.

10.   Jak co roku, zwracamy się z prośbą o wsparcie wokalne scholi paschalnej, która przygotowuję oprawę muzyczną Wigilii Paschalnej. Osoby, które czują się na siłach, proszone są o kontakt z Panem Organistą. Przypominamy, że próby scholi odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

11.    W sobotę 3 marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. W programie zwiedzanie muzeum Sługi Bożego Księdza Prymasa Kardynała Augusta Hlonda i 2 godzinny spektakl. Koszt 45 zł. Przy zgłoszeniach prosimy o podanie nr Pesel do ubezpieczenia. Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

12.   W ramach akcji „Katecheza w kinie” zapraszamy na film pt. „Na skrzydłach orłów” za tydzień w niedzielę o godz. 15.30 do kina Przedwiośnie.

13.   Za tydzień w niedzielę 18. lutego zapraszamy na spotkanie z Mieczysławem Guzewiczem, doktorem teologii biblijnej, rekolekcjonistą, wykładowcą oraz autorem książek i konsultantem Rady Episkopatu ds. Rodziny. Spotkanie odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym Studnia o godz. 16.15.

14.   Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 2. Wielkopostny dzień skupienia dla kobiet. Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 lutego w Parafii św. Wojciecha. Początek spotkania o godz. 11.00.

15.   Zachęcamy do przekazania szpiku dla chorego Marcela, ucznia 3. szkoły podstawowej.

16.   Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu k. Kutna zaprasza na IV spotkanie modlitewne 16 lutego 2018 r. o godz. 16:00.

17.   W dniach od 27 września do 8 października 2018 r. organizowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Koszt pielgrzymki – 2.000,00 zł i 650 euro.

18.   Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia w Płocku prowadzi spotkania dla narzeczonych, porady małżeńsko-rodzinne, szkolenia z zakresu naturalnych metod rozpoznawania płodności a także inne porady i terapie. Centrum Metanoia zwraca się z prośbą o wsparcie działań i o przekazanie Fundacji 1% podatku. Nr KRS jest na plakacie w gablocie i na stronie Centrum.  

19.   Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

20.  Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Zwykła – 04.02.2018 r.

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja i różaniec.

2.       Spotkanie rodziców i uczniów przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.

3.       Za tydzień w  niedzielę  obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II.

·         W związku z tym zapraszamy osoby starsze, chore i cierpiące do udziału we Mszy Św. w Farze o godz. 9.00, w czasie której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

·         Przypominamy, że Sakrament Namaszczenia Chorych należy przyjąć na początku choroby lub na początku starości. Sakrament ten mogą też przyjąć chore dzieci i młodzież. Dlatego zwracamy się z apelem do osób chorych i starszych, aby sami prosili o udzielenie tego sakramentu już na początku choroby, aby nie wyczekiwali końca choroby lub nie oczekiwali, że to rodzina domyśli się i uczyni pierwszy krok.

·         Przypominamy, że Sakramentu Namaszczenia Chorych nie przyjmuje się co roku, ale jeden raz w chorobie. Ale jeśli ktoś będąc chory przyjął go kilka lat temu, a zachorował ponownie lub jest w wieku podeszłym albo w czasie trwania tej samej choroby nastąpiło poważne pogorszenie może przyjąć go ponownie. Dla oceny ciężkości choroby wystarczy roztropny osąd takiego stanu bez zbytniego wahania.

·         Przed Mszą św. o godz. 8.30 odmówimy Różaniec, będzie też dla chorych możliwość spowiedzi.

4.       W związku z obchodzonym Rokiem św. Stanisława Kostki zachęcamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce autokarowej śladami tego Świętego, z okazji 450. rocznicy jego śmierci. 9-dniowa pielgrzymka zawiera zwiedzanie miejsc w Austrii, Włoszech i Niemczech związanych z Jego życiem. Termin: 27 czerwca – 5 lipca. Koszt 2.670 zł + 80 euro. Cena obejmuje przejazd autorem, noclegi, śniadania i obiadokolacje, wejścia do obiektów, opłata przewodników, ubezpieczenie. Zapisy do 28 lutego, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5.       Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć księdza na kolędę, mogą zgłosić w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii chęć przyjęcia kapłana w terminie dodatkowym, jutro w poniedziałek 05 lutego od 16.00.

6.       Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

7.    Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018 r.

 1. Spotkanie rodziców i uczniów kl. III dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 2 lutego o godz. 19.00.
 3. Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Minstrel z Małachowianki pod dyrekcją Sławomira Gałczyńskiego będzie w naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w koncercie.
 4. Msze Św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą odprawiane w ostatnie niedziele każdego miesiąca o godz. 9.00, a nie jak było do tej pory o 12.00.
 5. W pierwszy czwartek adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 prowadzi Odnowa w Duchu Św.
 6. W piątek 02 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. z poświęceniem świec w Farze o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, na cmentarzu o 17.00. Prosimy, aby świece miały ochronę z tektury lub plastiku, aby zabezpieczyć je przed rozlewaniem wosku na posadzkę i ławki.
 • Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.
 • Jest to także pierwszy piątek miesiąca.
 1. Nabożeństwo Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP w I sobotę miesiąca będzie w kaplicy na cmentarzu 3 lutego o godz. 16.00.
 2. Muzeum Diecezjalne zaprasza na wystawę ”Kostka znaczy więcej – kult św. Stanisława Kostki”. Wystawa będzie czynna od 03. Lutego br. w Opactwie Pobenedyktyńskim.
 3. Za tydzień w niedzielę po Sumie Różaniec.
 4. Przypominamy, że został przygotowany kalendarz intencji mszalnych. Można już zamawiać Msze św. do końca 2018 roku.
 5. W poniedziałek, 11 czerwca Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 6. Fundacja Caritas Diecezji Płockiej zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań, których głównym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi, zwłaszcza chorym dzieciom. Prosimy o przekazanie Fundacji 1% podatku. Nr KRS jest na plakacie w gablocie i na stronie Caritas.
 7. Kolęda w tym tygodniu:
 • Jutro w poniedziałek 29.01:

–          ul. Kredytowa 2 – 1 ksiądz,

–          ul. Kredytowa  4 – 2 księży,

–          ul. Kredytowa  6 – 1 ksiądz,

–          ul. Kredytowa  10 – 1 ksiądz,

 • Wtorek 30.01:

–          ul. Stary Rynek, ul. Małachowskiego – 1 ksiądz.

–          ul. Kredytowa 1 – 1 ksiądz

–          ul. Kredytowa  3 – 1 ksiądz

–          ul. Kredytowa  5 – 1 ksiądz

 • Środa 31.01:

–          ul. Jerozolimska – 2 księży,

–          ul. Staromiejska i ul. Piekarska – 1 ksiądz,

–          ul. Synagogalna  – 2 księży,

 • Czwartek 01.02:

–          ul. Nowowiejskiego 1 – 1 ksiądz.

–          ul. Nowowiejskiego 3 – 1 ksiądz.

–          ul. Nowowiejskiego 5 – 1 ksiądz.

–          ul. Nowowiejskiego 7 – 1 ksiądz.

–          oraz 1 ksiądz uda się najpierw do kamienic przy ul. Nowowiejskiego (stare budownictwo), następnie odwiedzi rodziny w bloku przy ul. Nowowiejskiego 4A,  potem przejdzie do bloku przy ul. Kazimierza Wielkiego 23. Jeżeli dzisiaj jest w kościele, ktoś z ul. Kazimierza Wielkiego 23 i z ul. Nowowiejskiego 4A, po Mszy św. prosimy do zakrystii.

 • Piątek 02.02:

–          ul. Kazimierza Wielkiego – cała – 5 księży.

 • Sobota 03.02 od godz. 9.00:

–          ul. Kwiatka  – 4 księży,

 • Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć księdza na kolędę, mogą zgłosić w kancelarii chęć przyjęcia kapłana w terminie dodatkowym, czyli w sobotę 03 lutego od godz. 15.00 i w poniedziałek 05 lutego od 16.00.
 • Kolędę w dni powszednie zaczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 9.00.
 1. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

         15.  Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Zwykła – 21.01.2018 r.

1.       Do czwartku trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2.       Spotkanie rodziców i uczniów kl. III za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00.

3.       Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Minstrel z Małachowianki pod dyrekcją Sławomira Gałczyńskiego będzie w naszej parafii za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w koncercie.

4.       W czasie ferii, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 15.30 do 17.00.

5.       Kolęda w tym tygodniu:

·         Jutro w poniedziałek 22.01:

          ul. Zduńska – 3 księży,

·         Wtorek 23.01:

          ul. Bielska 14a, 14 b i 16 – 1 ksiądz.

          ul. Kobylińskiego – 2 księży

·         Środa 24.01:

          ul. Królewiecka 1 – 1 ksiądz,

          ul. Królewiecka 3 – 2 księży,

·         Czwartek 25.01:

          ul. Jachowicza – 2 księży,

          ul. Bielska  24 i 22 – 1 ksiądz.

·         Piątek 26.01:

          ul. Bielska 24/1 – 1 ksiądz.

          ul. Bielska 26 – 1 ksiądz.

          ul. Bielska 28 – 1 ksiądz.

·         Sobota 27.01 od godz. 9.00:

          ul. Bielska 30 i 30 A – 1 ksiądz.

          ul. Grodzka  – 2 księży,

·         Przyszły poniedziałek – 29.01 – ul. Kredytowa 2, 4, 6, 10.

·         Kolędę w dni powszednie zaczynamy o godz. 16.00, w sobotę o godz. 9.00.

·         Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć księdza na kolędę, mogą zgłosić w kancelarii chęć przyjęcia kapłana w terminie dodatkowym, czyli w sobotę 03 lutego od godz. 15.00 i w poniedziałek 05 lutego od 16.00.

6.       Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

7.    Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Zwykła – 14.01.2018 r.

1.       Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej w środę o godz. 18.00.

2.       W czwartek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program na tablicy ogłoszeń.

3.       Duszpasterstwo Rodzin Diecezji zaprasza Babcie i Dziadków z okazji ich święta, a także ich dzieci, wnuków i prawnuków oraz wszystkich, którzy chcą się wspólnie modlić, na świętowanie Dnia Babci i Dziadka. W niedzielę 21 stycznia  o godz. 11.00, w kościele św. Jadwigi w Płocku, Ksiądz Biskup dr Mirosław Milewski będzie przewodniczył Mszy św. z nabożeństwem o Świętych Joachimie i Annie w intencji Babć i Dziadków.

4.       Kolęda w tym tygodniu:

·         Jutro w poniedziałek 15.01:

          ul. Okrzei 1 i 2 – 2 księży

·         Wtorek 16.01:

          ul. Dobrzyńska 5 i 2 – 1 ksiądz.

          ul. Dobrzyńska 2a – 1 ksiądz.

·         Środa 17.01:

          ul. Dobrzyńska 4, 6, 8, 10 – 1 ksiądz.

          ul. Dobrzyńska 12 i 13 – 1 ksiądz.

·         Czwartek 18.01:

          ul. Kwiatowa 14 – 2 księży,

·         Piątek 19.01:

          ul. Mała, Polna, Kwiatowa (domki) – 2 księży.

·         Sobota 20.01 – od godz. 9.00

          ul. ul. Bielska od fary do królewieckiej – 1 ksiądz. .

          ul. Królewiecka stare budownictwo – 1 ksiądz.

·         W przyszły poniedziałek 22.01. – ul. Zduńska – 3 księży.

·         Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.00.

·         Rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć księdza na kolędę, mogą zgłosić w kancelarii chęć przyjęcia kapłana w terminie dodatkowym, czyli w sobotę 03 lutego od godz. 15.00 i w poniedziałek 05 lutego od 16.00.

5.       Po Mszy św. do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.

6.   Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 07.01.2018 r.

1.       Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się okres zwykły, który potrwa do środy popielcowej.

2.       Dzisiaj po sumie adoracja i różaniec.

3.       Spotkanie opłatkowe dla Pielgrzymów Skępskich, członków Bractwa Różańcowego i asysty procesyjnej będzie w kapitularzu nad zakrystią dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00.

4.       Spotkanie opłatkowe dla członków KŻR dzisiaj po sumie w sali na plebanii.

5.       Spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych dla rodziców i dzieci z klas IV dzisiaj o godz. 16.00.

6.       Mieszkańcy Płocka mogą bezpłatnie korzystać ze porad psychologów, prawników, pedagogów, mediatorów, neurologopedów, terapeutów uzależnień, specjalistów ds. przemocy domowej z zakresu profilaktyki uzależnień (alkohol, narkotyki, nowe substancje psychoaktywne), rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii oraz przemocy w rodzinie w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym METANOIA w Płocku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.cpp-metanoia.com 

7.       Kolęda w tym tygodniu:

·         Jutro w poniedziałek 08.01 – ul. Skłodowskiej 1 – 5 księży.

·         Wtorek 09.01:

          ul. Skłodowskiej 4 – 4 księży,

·         Środa 10.01:

          ul. Skłodowskiej 3 – 2 księży,

          ul. Dobrzyńska 7B – 1 ksiądz,

          ul. Dobrzyńska 11 – 2 księży

·         Czwartek 11.01:

          ul.  Dobrzyńska 7 i 7A – w każdym bloku 2 księży

          ul. Kazimierza Wielkiego 10A i 11– 1 ksiądz, rozpocznie kolędę od Kaźmierza Wielkiego 10 A, a następnie przejdzie do bloku nr 11

·         Piątek 12.01:

          ul. Kazimierza Wielkiego 34 – 2 księży,

          ul. Kazimierza Wielkiego 37 – 3 księży.

·         Sobota 13.01 od godz. 9.00

        ul. Topolowa 1, 3, 5 – 2 księży

        ul. Miodowa 5 – 2 księży,

·         Następny poniedziałek 15.01 – ul. Okrzei 1 i 2 – 2 księży.

·         Kolędę rozpoczynamy codzienne od godz. 16.00, w soboty od 9.00.

·         W czasie kolędy nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.

8.       Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

9.    Ogłoszenia i kolęda dostępne także na tablicy ogłoszeń.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01.01.2018r.

1.      Dziś przeżywamy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również pierwszy dzień nowego roku. Z tej okazji wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Fary składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Niech Maryja wyprasza wszystkim wierność Bogu i pokój serca. Niech Nowy Rok będzie dla nas bogaty w łaski Boga i niech napełnia nasze serca obfitością błogosławieństwa. Niech Jezus błogosławi każdy dzień 2018 roku.

2.      W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3.      W pierwszy piątek Msze Św. tylko w Farze o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4.      Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 05 stycznia o godz. 19.00.

5.      W sobotę 6. stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła, w Farze i na cmentarzu, jak w każdą niedzielę.

6.      Spotkanie opłatkowe dla lektorów w sobotę 6. stycznia po Mszy o godz. 18.00.

7.      W związku ze Świętem Trzech Króli, w sobotę 6 stycznia w kaplicy na cmentarzu nie będzie wieczorem nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP, po Mszy św. o godz. 8.30 będzie odmówiony Różaniec.

8.      W niedzielę po sumie adoracja i różaniec, a po nim spotkanie opłatkowe dla członków KŻR.

9.      Spotkanie opłatkowe dla Pielgrzymów Skępskich będzie w kapitularzu nad zakrystią za tydzień w niedzielę 07. stycznia, po Mszy Św. o godz. 12.00.

10.  Spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych dla rodziców i dzieci z klas IV za tydzień o godz. 16.00.

11.  Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu.

·         We wtorek – 02 stycznia – ul. Bartnicza 6, ul. Skłodowskiej 2,

·         W środę – 03 stycznia – ul. Słodowa 1,

·         W czwartek – 04 stycznia – ul. Słodowa 2 i 3,

·         W piątek – 05 stycznia – ul. Słodowa 4,

·         W sobotę – 06 stycznia – nie kolędujemy.

·         W przyszły poniedziałek – 08 stycznia – ul. Skłodowskiej 1.

·         Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00.

·         W czasie kolędy nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.

12.  Kolęda i ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017 r.

 1. Mamy do odczytania Słowo zachęty Biskupa Płockiego Piotra Libery przed Uroczystością Objawienia Pańskiego i Orszakiem Trzech Króli, posłuchajmy

Kochani Bracia i Siostry!

W sobotę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka do włączenia się w VII Orszak Trzech Króli, który tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku, skąd ulicami: Abpa Nowowiejskiego, Kwiatka, Bielską i Jachowicza przejdziemy do parafii św. Stanisława Kostki. Te dwa miejsca łączy postać ich Patrona, św. Stanisława Kostki. Podczas uroczystej Mszy św. otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci. Nasze rodzinne świętowanie wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski.

Drodzy Bracia i Siostry! Przyjdźcie z całymi rodzinami na te piękne jasełka po ulicach Płocka! Zapraszam serdecznie wszystkich kapłanów miasta Płocka i okolic do udziału w Orszaku i do koncelebrowania Mszy św. Proszę o przybycie kleryków, osoby konsekrowane i Siostry Zakonne! Niech nasz barwny, radosny korowód, ze śpiewem pięknych polskich kolęd i uśmiechem na ustach będzie znakiem wdzięczności dla Boga, który – jak głosi tegoroczne hasło – „jest dla wszystkich”.

Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Płock, dnia 25 grudnia 2017 r.

W uroczystość Narodzenia Pańskiego

Wasz Biskup Piotr

 1. Jutro 01 stycznia – Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. w Farze i na cmentarzu jak w każdą niedzielę.
 • Nowy Rok to jednocześnie Światowy Dzień modlitw o pokój. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Ofiary składane w Nowy Rok na tacę są przeznaczone na cele diecezjalne.
 1. W sobotę 6. stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła, w Farze i na cmentarzu, jak w każdą niedzielę.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 05 stycznia o godz. 19.00.
 3. Spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych dla rodziców i dzieci z klas IV za tydzień o godz. 16.00.
 4. Spotkanie opłatkowe dla lektorów w sobotę 6. stycznia po Mszy o godz. 18.00.
 5. Spotkanie opłatkowe dla Pielgrzymów Skępskich będzie w kapitularzu nad zakrystią za tydzień w niedzielę 07. stycznia, po Mszy Św. o godz. 12.00.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja i różaniec, a po nim spotkanie opłatkowe dla członków KŻR.
 7. Ministranci dziękują za ofiary na siano wigilijne, dzięki temu realizuje się pielgrzymka do Rzymu, do grobu św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 8. Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu.
 • We wtorek – 02 stycznia – ul. Bartnicza 6, ul. Skłodowskiej 2,
 • W środę – 03 stycznia – ul. Słodowa 1,
 • W czwartek – 04 stycznia – ul. Słodowa 2 i 3,
 • W piątek – 05 stycznia – ul. Słodowa 4,
 • W sobotę – 06 stycznia – nie kolędujemy.
 • W przyszły poniedziałek – 08 stycznia – ul. Skłodowskiej 1.
 • Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00.
 • W czasie kolędy nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.

11.  Kolęda i ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

Boże Narodzenie – 25.12.2017 r.

1.      Życzenia na Święta Bożego Narodzenia przekazuje nam Biskup Płocki Piotr Libera.

„Tej nocy dzielimy radość Ewangelii: Bóg nas kocha, kocha nas tak bardzo, że dał swego Syna, jako naszego brata, jako światło w naszych ciemnościach. Pan nam powtarza: „Nie bójcie się!” (Łk 2,10)” mówi nam Papież Franciszek.

Kochani Diecezjanie!

Stając z zadumą i zachwytem wobec Tajemnicy Betlejem, Słowa – które stało się ciałem, życzę nam wszystkim w spotkaniu z Nowonarodzonym doświadczenia duchowej przemiany i odnowy, głębokiej radości i pokoju. Niech odważne przyjęcie Jezusa Chrystusa do naszego życia zaowocuje czynną miłością i świętością, za przykładem św. Stanisława Kostki – Głównego Patrona Diecezji Płockiej. Życzę z serca, aby w całym Nowym – 2018 roku Duch Święty, działający w Tajemnicy Wcielenia, uczył nas otwartości i zawierzenia Bogu, jedności wiary, braterstwa i solidarności!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem.

Płock, Narodzenie Pańskie A. D. 2017.

† Piotr Libera, Biskup Płocki.

2.      W atmosferze Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy naszej Parafii, pragnę całej naszej Wspólnocie Parafialnej, wszystkim miłym Gościom i Sympatykom Fary złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowych i radosnych Świąt, szczęśliwego przeżycia tajemnicy Wcielenia w rodzinnym gronie.

·         Oby Jezus przychodzący do nas jako bezbronne dziecko, obdarzał Was swoją miłością, pokojem i nadzieją, niech Jego obecność przemienia Wasze Rodziny na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu..

·         Życzymy Wam, Drodzy Parafianie i mili Goście także: pomyślności, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący nowy 2018 rok. Szczęść Boże.

3.      Życzenia Bożonarodzeniowe przekazali nam między innymi: instytucje kościelne, parlamentarzyści, urzędy, szkoły, instytucje i organizacje a także firmy i zakłady. Lista instytucji i osób, które złożyły nam życzenia jest na tablicy ogłoszeń. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone nam życzenia.

4.      Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół do Świąt.

·         Za ofiarowanie choinek dziękuję Pani Helenie Zagrodnik, a za ich transport Panu Wojciechowi Popielskiemu.

·         Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Żłóbka i dekoracji choinek.

·         „Światło Pokoju”, zapalone Betlejem w Grocie Narodzenia Chrystusa, będzie można zabrać z kościoła po Mszy św. Za przekazanie Światła Pokoju dziękuję Harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Płock.

5.      Dzisiaj i jutro porządek niedzielny. Jutro obchodzimy Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika. Taca z drugiego dnia Świąt jest przeznaczona na cele diecezjalne.

6.      Kto przyjął Komunię św. na Pasterce, może przyjąć ją po raz drugi w czasie Mszy Św. w I dzień Świąt.

7.      W czwartek po Świętach, 28. grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.

·         W czwartek – 28.12 – ul. Bartnicza 1, 3,5, 7.

·         W piątek – 29.12 – ul. Bartnicza 2, 4.

·         W sobotę – 30.1 – od godz. 9.00 – ul. Sienkiewicza i blok ul. Kwiatka 59.

·         W przyszły wtorek 02.01 – ul. Bartnicza 6, ul. Skłodowskiej 2.

·         W czasie kolędy nie będzie Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.

·         Inne szczegóły kolędy podamy jutro.

8.      W kruchcie można nabyć tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

9.   Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na IV Niedzielę Adwentu – 24.12.2017 r.

1.      Dzisiaj Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. w Kolegiacie tylko do południa. Nie będzie dzisiaj Mszy Św. o godz. 18.00.

·         Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej: wspólna modlitwa, fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Niech będzie też wolne nakrycie ze świecą Caritas. Pamiętajmy o tradycji zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Taki jest zresztą nasz zwyczaj narodowy.

·         Ministranci po Mszy św. sprzedają przygotowane przez siebie siano na stół wigilijny oraz karty świąteczne. Dochód przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki dla ministrantów do Rzymu do grobu św. Stanisława.

2.      Pierwsza Msza św. z Uroczystości Bożego Narodzenia, zwana Pasterką, w Kolegiacie tradycyjnie o godz. 24.00. Postarajmy się jak najliczniej wziąć udział w Pasterce.

3.      Serdecznie dziękujemy Harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Płock za przekazanie nam „Światła Pokoju”, zapalonego w Betlejem w Grocie Narodzenia Chrystusa. Po Mszy św. można wziąć je do domu z zakrystii.

4.      Msze Św. w I i II dzień Świąt w Kolegiacie i na cmentarzu, jak w niedzielę.

5.      W zakrystii jest grafik posług liturgicznych na Święta.

6.      Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na cele diecezjalne.

7.      Po Mszy św. w kruchcie u Pana organisty można nabyć opłatki świąteczne.

8.      W czwartek po Świętach, 28. grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.

·         W czwartek – 28.12 – ul. Bartnicza 1, 3,5, 7.

·         W piątek – 29.12 – ul. Bartnicza 2, 4.

·         W sobotę – 30.1 – od godz. 9.00 – ul. Sienkiewicza i blok ul. Kwiatka 59.

·         W przyszły wtorek 02.01 – ul. Bartnicza 6, ul. Skłodowskiej 2.

·         Kolędę w dni powszednie zaczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 9.00.

9.      Po Mszy św. do nabycia świece Caritas oraz „Gość Niedzielny”.

10.           Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na III Niedzielę Adwentu – 17.12.2017 r.

1.      Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Wykorzystajmy te dni, aby przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

2.      Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy dziś na godz. 18.00.

·         Nabożeństwa dla dzieci będą w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

·         Msze Św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich będą w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

·         Jutro, w sposób szczególny, zapraszamy osoby starsze i chore na Mszę Św. o godz. 10.00, poprzedzoną różańcem w ich intencji.

·         Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie nabożeństw.

·         Program rekolekcji jest na stole za ławkami, na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

·         W czasie rekolekcji nie ma Mszy Św. na cmentarzu.

·         Kancelaria parafialna jutro i we wtorek czynna będzie od 8.00 – 9.00 i po południu wyjątkowo od 15.00 do 16.00. Od środy powrócimy do normalnych godzin urzędowania.

3.      Zapraszamy na Mszę św. roratnią z homilią codziennie o godz. 7.00. Dzieci z lampionami zapraszamy w sobotę o godz. 7.00. Po Roratach w sali na plebani zapraszamy na śniadanie (gorące mleko, kakao i kanapki).

·         Przypominamy o konkursie dla dzieci na „najładniejsza ozdobę choinkową”. Podpisane ozdoby należy przynosić do Fary za tydzień, w niedzielę. Wtedy będzie rozwiązanie.

4.      Za tydzień w niedzielę 24. grudnia Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. w Farze tylko do południa. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

·         Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej: wspólna modlitwa, fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Niech będzie też wolne nakrycie ze świecą Caritas. Pamiętajmy o tradycji zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Taki jest zresztą nasz zwyczaj narodowy.

5.      Troszcząc się o piękno liturgii w naszej świątyni, zwracamy się z zaproszeniem do parafialnego chóru. Zachętę kierujemy  każdego lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Boga. Nie trzeba mieć przygotowania muzycznego ani znać nut. Oczekujemy jedynie muzykalności i zaangażowania. Nabór do chóru jest otwarty i oczekujemy na nowych chórzystów, szczególnie panów. Jak mawiał św. Augustyn „nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z wami zrobić.” Informacji udziela Pan Organista. Próby są w każdy poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.00.

6.      Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej jutro o godz. 18.00.

7.      Noc konfesjonałów będzie w naszej parafii w piątek 22 grudnia. Księża będą w konfesjonałach o godz. 18.30 do godz. 23.00.

8.      Dzisiaj można nabyć opłatki świąteczne u Pana organisty po Mszy św. w kruchcie. Przypominamy, że są dostępne opłatki bezglutenowe.

9.      Młodzieżowe Centrum Edukacyjne – Wychowawcze Studnia w Płocku zaprasza na 3, dniowe rekolekcje „Szkoła kontaktu z Bogiem”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10.  Za tydzień w niedzielę Harcerze ZHP przekażą nam „Światło Pokoju”, zapalone w Betlejem w Grocie Narodzenia Chrystusa. Będzie je można po Mszy św. wziąć do swego domu.

11.  Z racji roku św Stanisława Kostki, w lipcu organizowana jest pielgrzymka dla ministrantów do Rzymu do grobu św. Stanisława.  Jak co roku, ministranci sprzedają siano na stół wigilijny oraz karty świąteczne. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki. Dziękujemy za wsparcie.

12.  Msza św. dla mniejszości ukraińskiej w Polsce jest sprawowana w obrządku grekokatolickim w każdą niedzielę o godz. 12.00 w płockiej Stanisławówce i w Czerwińsku. Szczegóły na stoliku za ławkami. Zachęcamy, aby przekazać te informację zainteresowanym.

13.  W ostatnim czasie zostało wykonane nowe wejście do bocznej furtki na cmentarzu parafialnym. Została też wyremontowana alejka od bocznej furtki do kaplicy.

14.  Po Mszy św. można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do nabycia dwa rodzaje świec: małe – po 6 zł i większe po 12 zł.

15.  W kruchcie do nabycia „Gość Niedzielny”.

16.  Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2017 r.

1.      Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III dzisiaj o godz. 16.00.

2.      Zapraszamy na Mszę św. roratnią z homilią codziennie o godz. 7.00. Dzieci z lampionami zapraszamy w sobotę o godz. 7.00. Po Roratach w sali na plebani zapraszamy na śniadanie (gorące mleko, kakao i kanapki).

·         Trwa konkurs dla dzieci na „najładniejsza ozdobę choinkową”. Podpisane ozdoby należy przynosić do Fary za 2 tygodnie, w IV niedzielę Adwentu.

3.      Wyjazd do chorych z Komunią świętą, w najbliższą sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

4.      Za tydzień zaczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi ks. dr Artur Janicki, Dyrektor Szkół Katolickich w Płocku.

·         Prosimy o modlitwę w intencji ojca Rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.

·         Program rekolekcji jest na stole przy skarbonie i na tablicy ogłoszeń.

5.      Rodziny, które nie nabyły jeszcze świątecznego opłatka, będą mogły to uczynić w przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła u Pana Organisty. Informujemy, że są dostępne opłatki bezglutenowe.

6.      Z racji roku św Stanisława Kostki, w lipcu organizowana jest pielgrzymka dla ministrantów do Rzymu do grobu św. Stanisława.  Od dzisiaj, jak co roku, ministranci i harcerki będą sprzedawać sianko na stół wigilijny, oraz karty świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki i zimowiska dla harcerek. Dziękujemy za wsparcie.

7.      Dzisiaj harcerze ZHR zbierają artykuły spożywcze (z długim terminem ważności typu: ryż, makaron, konserwy, słodycze), które zostaną dostarczą osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.

8.      Po Mszy św. można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do nabycia dwa rodzaje świec: małe – po 6 zł i większe po 12 zł.

9.      Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.

10.  W kruchcie do nabycia „Gość Niedzielny”.

11. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na I Niedzielę Adwentu – 03.12.2017 r.

1.      Mamy do odczytania słowo Biskupa Płockiego do Diecezjan po wizycie u misjonarzy w Peru, posłuchajmy:

2.      Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Codziennie o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. roratnią. Dzieci z lampionami zapraszamy w sobotę o godz. 7.00. Po Roratach w sali na plebani zapraszamy na śniadanie (gorące mleko, kakao i kanapki).

·         Ogłaszamy konkurs dla dzieci na „najładniejsza ozdobę choinkową”. Podpisane ozdoby należy przynosić do Fary za 3 tygodnie, w IV niedzielę Adwentu. Wtedy będzie rozwiązanie.

3.      Dzisiaj I niedziela miesiąca, po sumie różaniec.

4.      Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV dzisiaj o godz. 16.00.

5.      Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III za tydzień o godz. 16.00.

6.      Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 08 grudnia o godz. 19.00.

7.      Trwa nowenna – 9 dni modlitwy w intencji naszych rekolekcji adwentowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.

8.      W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

9.      Zgodnie z apelem Rady Społecznej przy Biskupie Płockim odbędzie się debata społeczna na temat troski o ochronę środowiska. Debatę poprowadzi ks. prof. Ireneusz Mroczkowski. Debata będzie w czwartek 7 grudnia o godz. 18.30 w kapitularzu.

10.  W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w Farze o 7.00 i 18.00. Na cmentarzu o 17.00.

11.  Adwentowe spotkanie rekolekcyjne dla Szkoły Podstawowej nr 17 w piątek 8 grudnia o godz. 8.30 w Farze.

12.  Z okazji 95-lecia Ekonomika zapraszamy na Mszę św. w piątek 08 grudnia. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski.

13.  Trwa nowenna – 9 dni modlitwy w intencji naszych rekolekcji adwentowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.

14.  Wyjazd do chorych z Komunią świętą, będzie w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

15.  Diecezjalne Centrum Powołaniowe zaprasza młodzież męską od III klasy gimnazjum na powołaniowe rekolekcje adwentowe, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w dniach 15-17 grudnia 2017 r.

16.  Z racji roku św Stanisława Kostki, w lipcu organizowana jest pielgrzymka dla ministrantów do Rzymu do grobu św. Stanisława.  Od przyszłej niedzieli jak co roku ministranci i harcerki będą sprzedawać sianko na stół wigilijny, oraz karty świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki i zimowiska dla harcerek. Dziękujemy za wsparcie.

17.  Dzisiaj i 10. grudnia harcerze ZHR będą zbierać artykuły spożywcze (z długim terminem ważności typu: ryż, makaron, konserwy, słodycze), które zostaną dostarczą osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.

18.  Zachęcamy do nabycia świec Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeca 6 zł, większa 12 zł. Niech ta świeca zapalona na wigilijnym stole będzie wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

19.  W kruchcie do nabycia „Gość Niedzielny”.

20. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 26.11.2017 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Ostatnia Msza Św. za zmarłych polecanych w Zaduszkach Farnych we wtorek o godz. 18.00.
 2. W środę 29 listopada rozpoczynamy nowennę – 9 dni modlitwy w intencji naszych rekolekcji adwentowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
 3. Nabożeństwo Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP w I sobotę miesiąca będzie w kaplicy na cmentarzu 02 grudnia o godz. 16.00.
 4. Za tydzień rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych za tydzień o godz. 16.00.
 6. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 Harcerki będą dziś częstowały ciastem. Złożone ofiary są przeznaczone na organizacje obozu harcerskiego.
 7. W dniach 3 i 10 grudnia harcerze będą zbierać artykuły spożywcze (z długim terminem ważności typu: ryż, makaron, konserwy, słodycze), które w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie.
 8. 29 listopada o godz. 17.00 FZŚ zaprasza na Mszę Świętą w kaplicy cmentarnej na Wspomnienie Wszystkich Świętych Franciszkańskich. Po Mszy Świętej przejdzie procesja z zapalonymi zniczami na groby franciszkańskie aby pomodlić się za zmarłych i wypraszać łaski dla żyjących.
 9. W tym tygodniu Panie zaniosą opłatki świąteczne do rodzin. Jutro: ul. Kazimierza Wielkiego, we wtorek Mała, Polna, Kwiatowa i Topolowa, w środę Nowowiejskiego, Zduńska i Okrzei, w czwartek Bielska i Jachowicza, w piątek Królewiecka, Sienkiewicza, Kwiatka, w sobotę ul. Synagogalna, Staromiejska, Jerozolimska, Grodzka, Stary Rynek, Małachowskiego i Piekarska.
 • Przypominamy, że w imieniu Pana Organisty opłatki roznoszą Panie, które posiadają upoważnienie od Proboszcza Parafii. Nikt inny nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po naszej parafii. Przypominamy, że ofiary złożone z tej okazji są naszym podziękowaniem za jego pracę w parafii.
 • Od dziś można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Są dwa rodzaje świec: małe po 6 zł i większe po 12 zł. Niech świeca zapalona na wigilijnym stole będzie wyrazem naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi.
 1. Kalendarze ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.
 2. W kruchcie kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”.
 3. Ogłoszenia dostępne także w Internecie i na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 19.11.2017 r.

1.      Mamy do odczytania Komunikat w sprawie Szkoły modlitwy Ignacjańskiej w domu rekolekcyjnym „Studnia”, posłuchajmy:

Dla tych wszystkich, którzy chcą zrobić coś więcej dla swojego rozwoju duchowego, dom rekolekcyjny „Studnia” w Płocku ma propozycję, którą jest „Szkoła modlitwy wg. św. Ignacego z Loyoli”. Spotkania mają być odpowiedzią na potrzeby duchowe ludzi, którzy chcą kształtować swoje wnętrze poprzez metodę medytacji wypracowaną przez św. Ignacego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 21 listopada o 19:30 w domu rekolekcyjnym Studnia na ul. Górnej 1 A, będzie poświęcone metodzie medytacji ignacjańskiej. Następnie uczestnicy spotkania zostaną wprowadzeni do modlitwy osobistej przed Najświętszym Sakramentem. Szkołę modlitwy będą prowadzić księża z Płocka: ks. Leszek Misiarczyk, ks. Jarosław Kwiatkowski i ks. Krzysztof Ruciński. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą uczyć się osobistej więzi z Bogiem oraz pragną prowadzić głębokie i dojrzałe życie duchowe. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą Pismo św. i notatnik. Spotkania mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy.

ks. Krzysztof Ruciński, dyrektor domu rekolekcyjnego „Studnia” w Płocku

2.      Spotkanie rodziców i dzieci kl. III dzisiaj o godz. 16.00.

3.      We wtorek o godz. 18.00 kolejna Msza Św. za zmarłych polecanych w tegorocznych Zaduszkach Farnych.

4.      Za tydzień w niedzielę 26 listopada na po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00, Harcerki będą częstowały ciastem. Złożone ofiary będą przeznaczone na organizacje obozu harcerskiego.

5.      Akcja Katolicka zaprasza na sympozjum naukowe pt.: „Homo viator. Śladami niezłomnych”. Sympozjum odbędzie się w sobotę 25 listopada w Opactwie Pobenedyktyńskim.

6.      Kalendarze  ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.

7.      W kruchcie kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”.

8.      Ogłoszenia dostępne także w Internecie i na tablicy ogłoszeń.

9.      Od jutra Pan organista będzie rozprowadzał opłatki świąteczni do rodzin naszej parafii. W jego imieniu opłatki roznoszą Panie, które będą posiadały upoważnienie od księdza proboszcza. Nikt inny nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków w naszej parafii. Przypominamy, że ofiary złożone z tej okazji, są naszym podziękowaniem za jego pracę w naszej parafii. W imieniu Pana Organisty składamy już dziś Bóg zapłać.

·         Opłatki będą roznoszone do domów od godz. 16.00. Opłatki w tym tygodniu zostaną dostarczone na następujące ulice: w poniedziałek – Bartnicza i Miodowa 5, we wtorek – Skłodowskiej, w środę – Słodowa, w czwartek – Dobrzyńska, w piątek – Kobylińskiego i Kredytowa, w przyszły poniedziałek – Kazimierza Wielkiego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXXII Niedzielę Zwykłą – 12.11.2017 r.

1.      Zapraszamy do fary na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru Miasta i Gminy Gąbin dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

2.      Przypominamy, że we wtorek o godz. 18.00 kolejna Msza Św. listopadowa za zmarłych polecanych w tegorocznych Zaduszkach Farnych.

3.      Pielgrzymka do Niepokalanowa dla dzieci, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych w październiku, będzie w sobotę 18. listopada  br. Zbiórka przy Farze o godz. 8.15.

4.      Spotkanie rodziców i dzieci kl. III za tydzień o godz. 16.00.

5.      Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej z modlitwami dziękczynno–błagalnymi w sobotę o godz. 18.00.

6.      Ksiądz Rektor i Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają na 40. Jubileuszowe Sympozjum Naukowe w środę 15 listopada. Temat sympozjum „Bóg – Historia – Świat. W 100. Rocznicę objawień fatimskich”.

7.      Od przyszłego poniedziałku 20 listopada Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki świąteczne na stół wigilijny. Z racji jego licznych obowiązków w parafii, w jego imieniu opłatki będą roznosić kobiety, które będą miały przy sobie identyfikatory i specjalne upoważnienie od Proboszcza Parafii. Tak jak w ubiegłym roku, podczas ogłoszeń parafialnych będziemy podawać ulice, na które w poszczególne dni zostaną dostarczone opłatki świąteczne. Więcej szczegółów za tydzień.

8.      Kalendarze  ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.

9.      W kruchcie kościoła jak zawsze do nabycia „Gość Niedzielny”.

10.  Ogłoszenia dostępne także w Internecie i na tablicy ogłoszeń.

11.  Ofiary złożone po Mszy św. do puszek są na pomoc dla chrześcijan w Syrii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXXI Niedzielę Zwykłą – 05.11.2017 r.

1.       Mamy do odczytania „Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedziele”, posłuchajmy:

2.       Dzisiaj pierwsza niedzielę miesiąca, po sumie różaniec.

3.       Spotkanie kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych dzisiaj o godz.16.00.

4.       Spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w piątek 10 listopada o godz. 19.00 w kapitularzu.

5.       Od dzisiaj modlimy się za zmarłych w nowych wypominkach. Dalej można zamawiać wypominki roczne w Farze i na cmentarzu. W razie pomyłki w imionach czy nazwiskach prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

·         Przypominamy, że we wtorek o godz. 18.00 kolejna Msza Św. listopadowa za zmarłych polecanych w tegorocznych Zaduszkach Farnych.

6.       Msza św. za zmarłych Księży Prałatów i Kanoników Kapituły Kolegiackiej św. Michała Archanioła w Płocku będzie we wtorek 07. Listopada o godz. 18.00 w farze. We Mszy św. wezmą udział księża członkowie Kapituły.

7.       Do środy 08 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

8.       Zapraszamy do fary na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru Miasta i Gminy Gąbin za tydzień w niedzielę 12. listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

9.       Mszy św. w intencji zmarłych lekarzy będzie w poniedziałek 05 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na Cmentarzu Katolickim.

10.   Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców będzie w czwartek 09 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na Cmentarzu Katolickim.

11.   Zapraszamy na spotkanie i promocję dwóch książek o śp. ks. Janie Kaczkowskim za tydzień we wtorek 7 listopada 2017 r. godz. 17.00 w Książnicy Płockiej.

12.   Uroczystości Miejskie z okazji Święto Niepodległości rozpoczną się w sobotę Mszą św. w Katedrze o godz. 10.00. Dalsza część uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

·         W sobotę, z okazji Święta Niepodległości, zachęcamy do wywieszania flagi narodowej.

13.   Kalendarze  ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.

14.   Po Mszy św. do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

15.   Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXX Niedzielę Zwykłą – 29.10.2017 r.

1.       Spotkanie rodziców i dzieci kl. III dzisiaj o godz. 16.00.

2.       Spotkanie dla kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych za tydzień o godz.16.00.

3.       Rekolekcje dla chłopców, kandydatów do Bierzmowania będą w dniach 03 – 05. listopada. Natomiast spotkanie dla rodziców chłopców, którzy jadą na rekolekcje przed bierzmowaniem, będzie jutro, w poniedziałek 30 października o godz.18.30 w kapitularzu (sala nad zakrystią). Obecność obowiązkowa dotyczy także rodziców tych kandydatów, którzy zamiast rekolekcji wybierają egzamin z katechizmu.

4.       Różaniec w Kolegiacie dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00, w dni powszednie o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi.

5.       We wtorek 31 października zapraszamy na godz. 18.00 na Zaduszki Farne, czyli Mszę Św. za Parafian zmarłych od ostatnich Zaduszek i zmarłych zgłoszonych w kancelarii. Przed Mszą o godz. 17.15 różaniec za zmarłych. Na nabożeństwo przynosimy znicze. Ofiary złożone we wtorek na tacę przeznaczone będą na Msze za zmarłych odprawiane we wszystkie wtorki listopada.

6.       Jednocześnie pamiętajmy o całorocznej modlitwie za zmarłych. Zmarłych do wypominek rocznych i jednorazowych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

7.       W środę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w Kolegiacie, o godz. 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. w Kolegiacie o 9.00, 10.30 i 12.00.

·         Msze Św. w kaplicy na cmentarzu będą o godz. 8.30, 10.00, 12.00 (główna z procesją) i 17.00.

·         Mszę św. na cmentarzu zabytkowym w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 10.00 odprawi Ksiądz Biskup Piotr Libera.

8.       W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze Św. w Kolegiacie o 7.00, 10.00 i 18.00. Różaniec o 17.15. Na cmentarzu Msza Św. o godz. 17.00. Po Mszy św. Różaniec za zmarłych.

9.       Porządek nabożeństw jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

10.   Od 01 do 08 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

11.   Msze Św. 01 listopada na Cmentarzu Komunalnym o godz. 9.00 i 11.00.

·         Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski informuje, że w dniu 01 listopada w godz. od 7.00 do 18.00, w związku z przebudową ulicy Bielskiej, będzie ona zamknięta  na odcinku od ul. Targowej do ul. Sierpeckiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12.   W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu o godz. 17.00.

13.   Nabożeństwo Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP w pierwszą sobotę miesiąca będzie w kaplicy na cmentarzu 04 listopada o godz. 16.00.

14.   Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie różaniec.

15.   Msza św. dla Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy, w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy ul. Kobylińskiego, z okazji wspomnienia zmarłych lekarzy za tydzień w niedzielę 5 listopada 2017 r. o godz. 15.00.

16.   Msza Święta za zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej w niedzielę 5. listopada o godz. 16.00 w Katedrze.

17.   Msza Święta za zmarłych z Hospicjum Miejskiego za tydzień w niedzielę 5. listopada o godz. 16.00 w na Stanisławówce.

18.   Zapraszamy na spotkanie i promocję dwóch książek o śp. ks. Janie Kaczkowskim za tydzień we wtorek 7 listopada 2017 r. godz. 17.00 w Książnicy Płockiej.

19.   W dniach 1 i 2 listopada, pod patronatem Stowarzyszenia „Starówka Płocka”, będzie kwesta na konserwację zabytkowych nagrobków. Kwesta będzie na płockich cmentarzach i w ich okolicach.

20.   Kalendarze  ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.

21.   Po Mszy św. przed kościołem można nabyć płytę pt. „Patronowie Solidarności”. Autorem tekstu, muzyki i wykonawcą piosenek jest ks. Franciszek Kuć. Cena płyty 25 zł.

22.   Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

23. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIX Niedzielę Zwykłą – 22.10.2017 r.

 1. Dzisiaj, pod hasłem „Idźcie i głoście”, rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę, są przeznaczone na cele misyjne.
 2. Różaniec w Kolegiacie w dni powszednie o godz. 17.15, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej na otwartą zbiórkę harcerską. Będzie można zapoznać się z działalnością harcerzy i zapisać się do drużyny harcerskiej.
 4. Zapraszamy na film pt.: „Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński” oraz na spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Woldanem” w środę 25. października godz.18.30 w kapitularzu (sala nad zakrystią).
 5. Spotkanie rodziców i dzieci kl. III za tydzień o godz. 16.00.
 6. Przyjmujemy zgłoszenia zmarłych, których polecać będziemy w Zaduszkach Farnych we wtorek 31 października o godz. 18.00. Składając dobrowolną ofiarę, przedłużymy tym samym modlitwę, którą ofiarować będziemy w Mszach Św. we wszystkie wtorki listopada o godz. 18.00.
 7. Jednocześnie pamiętajmy o całorocznej modlitwie za zmarłych. Zmarłych do wypominek rocznych i jednorazowych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.
 8. Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych jest na tablicy ogłoszeń.
 9. W ubiegłą niedzielę liczono wiernych obecnych na Mszy Św. W naszej parafii na wszystkich Mszach św. niedzielnych w kolegiacie i w kaplicy na cmentarzu było 1.292 osoby, co stanowi, że spośród osób zobowiązanych do udziału w niedzielnej Mszy św. (75% z 8.000 tj 6.000 zobowiązanych), obecnych było 21,6% Parafian. 619 osoby, czyli 48% spośród obecnych na Mszy Św., przystąpiło do Komunii Św. Polecamy te dane przemyśleniom i modlitwie.
 10. Kalendarze ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.
 11. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.
 12. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 15.10.2017 r.

1.       Spotkanie dla rodziców i kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych dzisiaj o godz. 16.00.

2.       Różaniec w Kolegiacie w dni powszednie o godz. 17.15, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi.

3.       Różaniec na cmentarzu przed Mszą Św., o godz. 16.30, a w niedzielę po pierwszej Mszy św.

4.       Dzisiaj, po Mszy św. przede kościołem, będziemy mogli złożyć podpisy w ramach inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”. Obywatelski projekt zmiany ustawy ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Przy składaniu podpisu należy okazać dowód osobisty.

5.       Ks. Rafał organizuje pielgrzymkę do Włocławka i Torunia. W programie zwiedzanie miejsc związanych z uprowadzeniem i męczeństwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 40 zł. Wyjazd w sobotę 21 października o godz. 7.30. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

6.       Za tydzień w niedzielę przy kościele Harcerki będą sprzedawać ciasto, a zebrane ofiary będą przeznaczone na kolonie harcerskie. Po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej na otwartą zbiórkę harcerską. Będzie można zapoznać się z działalnością harcerzy i zapisać się do drużyny harcerskiej. Zapraszamy.

7.       Zapisujemy na wypominki roczne lub jednorazowe.

8.       Przyjmujemy zgłoszenia zmarłych, których polecać będziemy w Zaduszkach Farnych we wtorek 31 października o godz. 18.00. Składając dobrowolną ofiarę, przedłużymy tym samym modlitwę, którą ofiarować będziemy w Mszach Św. we wszystkie wtorki listopada o godz. 18.00.

9.       Z okazji Dnia Dziecka Utraconego, zapraszamy na Mszę św. w intencji rodziców i bliskich dzieci zmarłych przed urodzeniem, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jutro o godz. 17.00.

10.   Sympozjum na temat „Rodzina – Demografia – Płodność. Obawy i nadzieje” odbędzie się w sobotę 21. października, w Opactwie Pobenedyktyńskim, ul. Tumska 3. Poruszone zostaną tematy naprotechnologii i in vitro. Wstęp wolny. Początek o godz. 10.30. Plakat w gablocie.

11.   Diecezjalna uroczystość ku czci Św. Łukasza patrona Służby Zdrowia odbędzie się w środę, 18 października 2017 r. w Szpitalu Wojewódzkim. Początek o godz. 18.00.

12.   Kalendarze  ścienne na 2018 r., wydane z okazji 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki do nabycia po Mszy św. przed kościołem. Cena 3 zł.

13.   Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszy św.

14.   Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

15. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVII Niedzielę Zwykłą – 08.10.2017 r.

1.       Serdecznie dziękujemy Ojcu Markowi Bakierzyńskiemu, Kapucynowi za jego świadectwo pracy misyjnej w Rosji w Woroneżu.

2.       Dzisiaj zostaną/ły wręczone stypendia z Parafialnego Funduszu Stypendialnego im. św. Papieża Jana Pawła II. Złożono 14 wniosków. Zostało przyznane 13 stypendiów, w tym: 6 stypendiów po 2.000 zł, 3 stypendia po 1.500 zł 4 stypendia po 1.000 zł. Łącznie suma przyznanych stypendiów wynosi 20.500 zł.

·         W ciągu 6 lat istnienia Parafialnego Funduszu Stypendialnego, łącznie z rokiem bieżącym, przyznano 73 stypendia na łączną kwotę 118.100 zł.

·         Za wsparcie Funduszu Stypendialnego dziękujemy Panu Markowi Chojnackiemu, Caritas Diecezji Płockiej i Wydziałowi Duszpasterskiemu Kurii Diecezjalnej Płockiej. Stypendia pochodzą też z ofiar składanych na tacę w czasie zawierania sakramentu małżeństwa i ze zbiórki do puszek. Także indywidualne osoby wsparły Fundusz Stypendialny. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie Funduszu. Ofiary można przekazać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto

3.       Różaniec w Kolegiacie w dni powszednie o godz. 17.15, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi.

·         Różaniec na cmentarzu przed Mszą Św., o godz. 16.30, a w niedzielę po pierwszej Mszy św.

4.       Spotkanie dla rodziców i kandydatów do I Komunii Św. dzisiaj o godz. 16.00.

5.       Spotkanie dla rodziców i kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.

6.       Rekolekcje dla dziewcząt, kandydatek do Bierzmowania w dniach 13 – 15. października. Natomiast spotkanie dla rodziców dziewcząt, które jadą na rekolekcje przed bierzmowaniem, będzie w środę o godz.18.30 w kapitularzu.

7.       Nabożeństwo Fatimskie, połączone z różańcem, rozważaniem i procesją światła z figurą Matki Bożej będzie w kaplicy na cmentarzu w piątek 13 października o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece lub lampiony.

8.       Ks. Rafał organizuje pielgrzymkę do Włocławka i Torunia. W programie zwiedzanie miejsc związanych z uprowadzeniem i męczeństwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 40 zł. Wyjazd w sobotę 21 października o godz. 7.30. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9.       Od dzisiaj zapisujemy na wypominki roczne lub jednorazowe.

10.    Tradycyjnie w naszym kościele we wtorek 31 października o godz. 18.00 odbędą się Zaduszki Farne, czyli modlitwa za zmarłych, szczególnie za tych, którzy odeszli od nas w minionym roku od ostatnich Zaduszek. Będziemy modlić się również za tych zmarłych, których zgłoszą rodziny. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Składając przy tej okazji dobrowolne ofiary, przedłużymy modlitwę za zmarłych, których polecać będziemy w czasie Mszy Świętych Listopadowych odprawianych we wszystkie wtorki listopada o godz. 18.00.

11.   Wczoraj rozpoczęły się Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń.

12.   W dniach 20 – 22.10. 2017 w parafii św. Wojciecha w Płocku odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Koszt kursu 60 zł. Zapisy do 15 października przez stronę www.nowaewangelizacja.com.pl Informacje u ks. Rafała Winnickiego.

13.   Za tydzień w niedzielę, po Mszy św., będziemy mogli złożyć swoje podpisy w ramach inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” W tym celu należy mieć ze sobą dowód osobisty.

14.   Klub Sportowy „Viktoria” Płock zaprasza na rajd rowerowy na trasie w Płock – Włocławek (Tama). Rajd odbędzie się 14 października 2017 r. Start  godz. 7.30  ze Stanisławówki.

15.   Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, za tydzień odbędzie się liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszy św.

16.   Wszystkim Nauczycielom, Katechetom i Wychowawcom z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej życzymy, aby Boski Nauczyciel obdarzał Was swoim błogosławieństwem, a także by oświecał umysły i serca do wytrwałej i radosnej pracy w pomaganiu dzieciom i młodzieży w odkrywaniu drogi prawdy, piękna i dobra.

17.   Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski. Z tej racji po Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na ogólnopolski fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia.

18.   Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

19.   Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVI Niedzielę Zwykłą – 01.10.2017 r.

1.       W piątek pięcioro uczniów z naszej parafii otrzymało stypendia od Kapituły Kolegiackiej św. Michała, na łączną sumę 6.000 zł. Nagrodę Kapituły Św. Michała „Świadek wiary” otrzymała Pani dr Aleksandra Golińska z Parafii Świętego Krzyża w Płocku.

2.       Dzisiaj, w I niedzielę miesiąca, obchodzimy Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja.

3.       Pierwsze spotkanie dla rodziców i kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych dzisiaj o godz. 16.00.

4.       Do piątku trwają zapisy dzieci kl. III do I Komunii Św. Zapraszamy kandydatów wraz z jednym z rodziców do kancelarii.

·         Pierwsze spotkanie dla rodziców i kandydatów do I Komunii Św. za tydzień w niedzielę 08. października o godz. 16.00.

5.       Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek 6. października o godz. 19.00.

6.       Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Różaniec w Kolegiacie w dni powszednie o godz. 17.15, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00.

·           Dzieci zapraszamy na różaniec z dorosłymi.

·           Różaniec na cmentarzu przed Mszy Św. o godz. 16.30, a w niedziele po pierwszej Mszy św.

·           Za odmawianie w październiku chwalebnych tajemnic różańca w kościele, w rodzinie czy w jakiejś wspólnocie religijnej i spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny.

·           Grafik dyżurów dla grup parafialnych jest w zakrystii.

7.       W sobotę 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”. Program w farze: Msza św o godz. 12.30, potem przerwa na herbatę, o godz. 14.00 odmówimy 4 części różańca. Zakończenie modlitwy około godz. 16.00. W związku z tym w sobotę nie będzie różańca po Mszy św. wieczorowej.

8.       W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

·         W I piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu o godz. 17.00.

9.       Wnioski o stypendium z Parafialnego Funduszu Stypendialnego dla zdolnych dzieci, młodzieży i studentów, pochodzące z rodzin ubogich, można składać w kancelarii do najbliższego wtorku 03. października.

10.   Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w I sobotę miesiąca będzie w kaplicy na cmentarzu 07 października o godz. 16.00.

11.   Za tydzień w niedzielę będzie gościł w naszej parafii Ojciec Marek Bakierzyński, Kapucyn pracujący w Rosji w Woroneżu. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie jego pracy misyjnej.

12.   Ks. Rafał organizuje pielgrzymkę do Włocławka i Torunia. W programie zwiedzanie miejsc związanych z uprowadzeniem i męczeństwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 40 zł. Wyjazd w sobotę 21 października o godz. 7.30. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

13.   Przygotowana jest nowa księga intencji Mszalnych. Można już zamawiać Msze św. na cały przyszły 2018 rok.

14.   Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

15.   Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXV Niedzielę Zwykłą – 24.09.2017 r.

 1. Spotkanie dorosłych lektorów dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w kapitularzu.
 2. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 15.00.
 3. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych za tydzień w niedzielę 01. października o godz. 16.00.
 4. Do piątku trwają zapisy dzieci kl. III do I Komunii Św. Zapraszamy kandydatów wraz z jednym z rodziców do kancelarii.
 5. Wnioski o stypendium z Parafialnego Funduszu Stypendialnego dla zdolnych dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich, można składać w kancelarii do 03. października.
 6. Msza św. z udziałem księży prałatów i kanoników Kapituły Kolegiackiej św. Michała będzie w piątek 29. września o godz. 18.00, w Święto św. Michała Archanioła, patrona Kapituły. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Na Mszy św. wręczenie nagrody Św. Michała Archanioła „Świadek wiary” i stypendiów szkolnych od Kapituły.
 7. Za tydzień w niedzielę 1. października  rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec w Kolegiacie w dni powszednie o godz. 17.15, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 12.00.
 8. Nasz parafialny młodzieżowy Klub Profilaktyki Środowiskowej „Dom Młodych” uczestniczył w akcji „Wakacyjna Przygoda z Bezpieczeństwem”  organizowanej przez Straż Miejską. Klub zwyciężył w grze terenowej „Bieg po wiedzę” i otrzymał od Prezydenta Miasta Płocka cenne nagrody. Gratulujemy młodzieży i wychowawcom.
 9. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek w ramach akcji międzynarodowej „Pola Nadziei” na wsparcie hospicjów Caritas. Caritas Diecezji Płockiej otacza opieką pacjentów w 5 hospicjach domowych i w 2 hospicjach stacjonarnych.
 10. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.
 11. Ogłoszenia dostępne także na tablicy ogłoszeń.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIV Niedzielę Zwykłą – 17.09.2017 r.

 1. Do piątku przedłużamy zapisy kandydatów do bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 24 września o godz. 15.00. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych za 2 tygodnie w niedzielę 01 października o godz. 16.00.
 • Zapisy dzieci kl. III do I Komunii Św. rozpoczniemy od jutra.
 • Zapraszamy kandydatów wraz z jednym z rodziców do kancelarii.
 1. Parafia nasza 6 lat temu powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich.
 • Wnioski o stypendium można otrzymać w kancelarii parafialnej. Termin składania wniosków do 03 października 2017 r.
 • Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej.
 1. Jutro Święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy jutro dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. Jutro o godz. 18.00 także Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie organizacyjne oazy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 21. września o godz. 19.00 w sali duszpasterskiej.
 4. Msza św. z udziałem księży członków Kapituły Kolegiackiej św. Michała będzie za 2 tygodnie w piątek 29 września w Święto św. Michała Archanioła, patrona Kapituły. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski.
 5. Zapraszamy na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Kurs odbędzie się w dniach 29.09 – 01.10.2017 r. w Parafii św. Jadwigi. Koszt kursu 60 zł. Zapisy do 24 września br. szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Rafała Winnickiego.
 6. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek w ramach akcji międzynarodowej „Pola Nadziei” na wsparcie hospicjów Caritas. Caritas Diecezji Płockiej otacza opieką pacjentów w 5 hospicjach domowych i w 2 hospicjach stacjonarnych.
 8. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIII Niedzielę Zwykłą – 10.09.2017 r.

 1. Mamy do odczytania Zaproszenie do udziału w jubileuszach małżeńskich świętujących małżeństwa w Sanktuarium Matki Bożej w Popowie Kościelnym. Posłuchajmy:
 2. Msza Św. z poświęceniem tornistrów dla dzieci klas 0 i I oraz zeszytów dzieci szkół podstawowych dzisiaj o godz. 10.30.
 3. Powracających Pielgrzymów przywitamy dzisiaj o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Kolegiaty na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki, której będzie przewodniczył Ksiądz prof. Infułat Wojciech Góralski.
 4. Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin w poniedziałek 11 września o godz. 11.00.
 5. Nabożeństwo fatimskie, połączone z różańcem, rozważaniem i procesją światła z figurą Matki Bożej będzie w kaplicy na cmentarzu w środę 13 września o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece lub lampiony.
 6. Zapisy nowych kandydatów do Bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych trwają do piątku.
 • Zapisy dzieci kl. III do I Komunii Św. rozpoczniemy za tydzień, od poniedziałku 18 września.
 • Do kancelarii zgłasza się uczeń z jednym z rodziców. Deklarację zgłoszenia można odebrać z kancelarii. Szczegóły przygotowania są w „Przewodniku Parafialnym”.
 • Pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania będzie za 2 tygodnie w niedzielę 24 września o godz. 15.00. dla kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych pierwsze spotkanie będzie za 3 tygodnie w niedzielę 01 października o godz. 16.00.
 1. Zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę do Rostkowa w sobotę 16. września. Koszt 22 zł. Ilość miejsc ograniczona.
 • Młodzież na wyjazd do Rostkowa zgłasza się do ks. Marka. On poda szczegóły.
 • Wyjazd dzieci z Płocka o godz. 8.10. Szczegóły i zapisy u ks. Arkadiusza.
 1. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych na temat: „Spotkanie św. Stanisława Kostki z Maryją”. Prace można dostarczać do katechetów lub do zakrystii do 10 września.
 2. Parafia nasza 6 lat temu powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich.
 • Wnioski o stypendium można otrzymać w kancelarii parafialnej. Termin składania wniosków do 03 października 2017 r.
 • Zachęcamy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie Funduszu. Ofiary można przekazać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto. O wsparcie zwracamy się także do urzędów, firm, instytucji, organizacji.
 • Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej.
 1. Przypominamy, że Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny i ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Można zgłaszać się do 15 września. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej.
 2. Uroczystość ponownego pochówku ekshumowanych żołnierzy Bitwy pod Dobrzykowem z września 1939 r. będzie w niedzielę 17 września br.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Działdowa w sobotę 30 wrześnie br.
 4. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXII Niedzielę Zwykłą – 03.09.2017 r.

 1. Do wtorku można się zapisywać na 166. Pieszą Pielgrzymkę z Płocka do Skępego i na wyjazd autokarowy do Skępego – w dniu 8 września.
 • Przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 166. lat temu. Chcemy wypełnić przyrzeczenia naszych praojców i jednocześnie wypraszać łaski potrzebne w naszym codziennym życiu. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
 • Pielgrzymka pod hasłem: „Z Różańcem przez życie”, wyruszy w środę 6. września po Mszy Św. o godz. 6.30, którą odprawi Ksiądz Biskup Mirosław Milewski. Zachęcamy Parafian i mieszkańców Płocka do odprowadzenia pielgrzymów na szlak wędrówki.
 • Zachęcamy także do odwiedzania pielgrzymów na szlaku wędrówki. W środę 6. września zapraszamy na Apel Jasnogórski w Bożewie o godz. 20.00. Natomiast w czwartek w Żurawinie o godz. 9.40 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych pielgrzymów Skępskich.
 • Odpowiedzialnym za Pielgrzymkę jest Pan Wojciech Popielski, a przewodnikiem całej pielgrzymki i grupy białej jest ks. Arkadiusz Czubakowski. Przewodnikiem grupy błękitnej jest ks. Mariusz Majczak z parafii Ducha Św.
 • Powracających Pielgrzymów przywitamy w niedzielę 10 września o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Kolegiaty na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki.
 • Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin w poniedziałek 11 września o godz. 11.00.
 • Zapraszam na pielgrzymkę rowerową do Skępego w piątek 08 września br.
 • Informacje o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.
 1. Jutro zaczynamy zapisy nowych kandydatów do bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Do kancelarii zgłasza się uczeń z jednym z rodziców. Deklarację zgłoszenia można odebrać z kancelarii. Szczegóły przygotowania są w „Przewodniku Parafialnym”.
 2. W piątek, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odmówimy akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W najbliższą sobotę, 9 września o godz. 16.30 odbędą się po raz pierwszy w Płocku ekumeniczne obchody Święta Stworzenia, ustanowionego przed 2 laty przez papieża Franciszka. Początek spotkania w Wyższym Seminarium Duchowym (przy ul. abp Nowowiejskiego 2) z udziałem Biskupa Płockiego Piotra Libery. Uczestnicy udadzą się następnie do ogrodów przy katedrze mariawickiej na wspólną modlitwę o ochronę dzieła stworzenia. Serdecznie zapraszamy!
 4. Przypominamy, że Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny i ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej.
 5. Msza Św. z poświęceniem tornistrów dla dzieci klas 0 i I oraz zeszytów dzieci szkół podstawowych za tydzień w niedzielę 10 września o godz. 10.30.
 6. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych na temat: „Spotkanie św. Stanisława Kostki z Maryją”. Prace można dostarczać do katechetów lub do zakrystii do 10 września.
 7. Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Oazowego, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, odbędzie się w sobotę 09 września w Parafii św. Józefa. Rozpoczęcie o godz. 9.00, o godz. 11.30 Msza św. Zapraszamy członków Ruchu Światło-Życie i osoby, które kiedyś formowały się w oazie.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Działdowa w sobotę 30 wrześnie br.
 9. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXI Niedzielę Zwykłą – 27.08.2017 r.

 1. Biskup Płocki Piotr Libera mianował nowych księży wikariuszy w naszej parafii. Są nimi:
 • Ksiądz mgr Rafał Pabich, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, ma 16 lat kapłaństwa, pochodzi z Mławy z Parafii Matki Bożej Królowej Polski.
 • Ksiądz mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, 4 lata kapłaństwa, pochodzi z Proboszczewic.
 • Serdecznie witamy nowych Księży wikariuszy w naszej parafii.
 • Rafał będzie katechizował w Ekonomiku, a ks. Arkadiusz i ks. Marek będą katechizowali w Małachowiance. Inne zajęcia księży zostaną ustalone w tym tygodniu.
 • Życzymy, aby Księża dobrze czuli się wśród nas i by ich praca, zaangażowanie owocowały wzrostem naszej wiary.
 1. Nastąpiła także zmiana katechety w Szkole Podstawowej nr 17. Za 9 letnią pracę dziękujemy Pani Małgorzacie Tomczak. Nowym katechetą został Pan Kamil Walczak.
 2. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny z okazji święta naszego Patrona św. Bartłomieja. Główna uroczystość na Sumie o godz. 12.00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
 • Mszy Św. Odpustowej będzie przewodniczył będzie ks. Krzysztof Ruciński – dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku. Homilię wygłosi ks. prałat dr Marek Jarosz – rektor i prof. Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i członek Kapituły Kolegiackiej św. Michała Archanioła w Płocku.
 • Z okazji odpustu na Rynku odbywa się Jarmark św. Bartłomieja.
 • Serdecznie dziękuję chórowi, asyście procesyjnej, służbie liturgicznej i osobom podejmującym posługi liturgiczne.
 • Dziękujemy wszystkim za udział w Mszy Św. odpustowej ku czci patrona naszej parafii. Niech św. Bartłomiej wyprasza dla nas potrzebne łaski.
 1. W I piątek Msze Św. w Farze o 7.00, 10.00 i 18.00, na cmentarzu Msza Św. o 17.00.
 2. W piątek 01. września zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Mszę Św. o godz. 16.00, z udziałem Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke. Będziemy modlić się o potrzebne łaski na nowy rok szkolny i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 3. Trwają przygotowania do 166. Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego. Od 1 września będą prowadzone zapisy na Pieszą Pielgrzymkę i na wyjazd autokarowy do sanktuarium w Skępem – w dniu 8 września.
 • Pielgrzymka wyruszy w środę 6 września po Mszy Św. o godz. 6.30.
 1. Przypominamy, że Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny i ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej.
 2. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu. Od piątku 01.września Msze Św. na cmentarzu będą o godz. 17.00.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest tylko po południu. Od piątku 01.września kancelaria będzie czynna rano i po południu.
 4. Nabożeństwo Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP w I sobotę miesiąca będzie w kaplicy na cmentarzu, 2 września o godz. 16.00.
 5. Za tydzień, w poniedziałek 4. września zaczynamy zapisy nowych kandydatów do bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Do kancelarii zgłasza się uczeń z jednym z rodziców. Deklarację zgłoszenia można odebrać z kancelarii. Szczegóły przygotowania są w „Przewodniku Parafialnym”.
 6. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XX Niedzielę Zwykłą – 20.08.2017 r.

 1. Mamy do odczytania zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego.
 2. Mamy też do odczytania Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę.
 3. Biskup Płocki Piotr Libera dokonał zmian księży wikariuszy w naszej parafii. Księdza mgr Wojciecha Nikodymczuka Ksiądz Biskup mianował wikariuszem Parafii św. Wojciecha w Raciążu. Księdza Wojciecha pożegnamy we wtorek 22 sierpnia na Mszy św. O godz. 18.00.
 • Wojciech pracował w naszej parafii 3 lata. Dziękujemy Księdzu Wojciechowi za jego posługę duszpasterską w naszej Parafii: za katechezę w Ekonomiku i za opiekę nad grupami i wspólnotami parafialnymi.
 • Wojciech opiekował się m.in.: ministrantami, Ruchem Rodzin Nazaretańskich, ZHR, przygotowywał dzieci do I Komunii św., był odpowiedzialny za Mszę św. niedzielną z udziałem dzieci. Był przewodnikiem Pieszej pielgrzymki z Płocka do Skępego. Duchowo opiekował się także jednym Kręgiem Domowego Kościoła i Domem Młodych.
 • Nowymi wikariuszami Biskup Płocki mianował: Księdza mgr Rafała Pabicha i Księdza mgr Arkadiusza Czubakowskiego. Nowych księży wikariuszy powitamy za tydzień.
 1. Za tydzień w niedzielę odpust parafialny z okazji święta naszego patrona św. Bartłomieja. Zapraszamy Parafian, Sympatyków i Gości na Mszę św. o godz. 12.00. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
 • Prosimy o kwiaty do piątku, abyśmy mogli jak najpiękniej udekorować ołtarz na nasz parafialny odpust.
 • Przy okazji odpustu, po raz trzeci w dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r., na Rynku odbędzie się Jarmark św. Bartłomieja.
 1. Trwają przygotowania do 166. Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego. Od 1 września będą prowadzone zapisy na Pieszą Pielgrzymkę i na wyjazd autokarowy do sanktuarium w Skępem – w dniu 8 września.
 • Pielgrzymka wyruszy w środę 6. września po Mszy Św. o godz. 6.30.
 1. Dzisiaj mija 59 rocznica śmierci ks. infułata Stanisława Figielskiego, wieloletniego proboszcza Fary. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 2. Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny, poprzez który pragnie wspierać zdolną młodzież pochodzącą z rodzin przeżywających trudności materialne. Oferowana pomoc stypendialna może wynosić do 2 000 zł rocznie. Wnioski należy składać do 15 września br. Dokładne informacje o zasadach przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie Diecezji Płockiej diecezjaplocka.pl w żółtym pasku na górze.
 3. Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/082017/nagroda-sw-michala-archaniola-%E2%80%9Eswiadek-wiary%E2%80%9D
 4. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.
 5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest tylko po południu.
 6. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.vvvv