OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIV Niedzielę Zwykłą – 17.09.2017 r.

 1. Do piątku przedłużamy zapisy kandydatów do bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 24 września o godz. 15.00. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych za 2 tygodnie w niedzielę 01 października o godz. 16.00.
 • Zapisy dzieci kl. III do I Komunii Św. rozpoczniemy od jutra.
 • Zapraszamy kandydatów wraz z jednym z rodziców do kancelarii.
 1. Parafia nasza 6 lat temu powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich.
 • Wnioski o stypendium można otrzymać w kancelarii parafialnej. Termin składania wniosków do 03 października 2017 r.
 • Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej.
 1. Jutro Święto św. Stanisława Kostki. Zapraszamy jutro dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. Jutro o godz. 18.00 także Msza Św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie organizacyjne oazy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 21. września o godz. 19.00 w sali duszpasterskiej.
 4. Msza św. z udziałem księży członków Kapituły Kolegiackiej św. Michała będzie za 2 tygodnie w piątek 29 września w Święto św. Michała Archanioła, patrona Kapituły. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski.
 5. Zapraszamy na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Kurs odbędzie się w dniach 29.09 – 01.10.2017 r. w Parafii św. Jadwigi. Koszt kursu 60 zł. Zapisy do 24 września br. szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Rafała Winnickiego.
 6. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek w ramach akcji międzynarodowej „Pola Nadziei” na wsparcie hospicjów Caritas. Caritas Diecezji Płockiej otacza opieką pacjentów w 5 hospicjach domowych i w 2 hospicjach stacjonarnych.
 8. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXIII Niedzielę Zwykłą – 10.09.2017 r.

 1. Mamy do odczytania Zaproszenie do udziału w jubileuszach małżeńskich świętujących małżeństwa w Sanktuarium Matki Bożej w Popowie Kościelnym. Posłuchajmy:
 2. Msza Św. z poświęceniem tornistrów dla dzieci klas 0 i I oraz zeszytów dzieci szkół podstawowych dzisiaj o godz. 10.30.
 3. Powracających Pielgrzymów przywitamy dzisiaj o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Kolegiaty na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki, której będzie przewodniczył Ksiądz prof. Infułat Wojciech Góralski.
 4. Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin w poniedziałek 11 września o godz. 11.00.
 5. Nabożeństwo fatimskie, połączone z różańcem, rozważaniem i procesją światła z figurą Matki Bożej będzie w kaplicy na cmentarzu w środę 13 września o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece lub lampiony.
 6. Zapisy nowych kandydatów do Bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych trwają do piątku.
 • Zapisy dzieci kl. III do I Komunii Św. rozpoczniemy za tydzień, od poniedziałku 18 września.
 • Do kancelarii zgłasza się uczeń z jednym z rodziców. Deklarację zgłoszenia można odebrać z kancelarii. Szczegóły przygotowania są w „Przewodniku Parafialnym”.
 • Pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania będzie za 2 tygodnie w niedzielę 24 września o godz. 15.00. dla kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych pierwsze spotkanie będzie za 3 tygodnie w niedzielę 01 października o godz. 16.00.
 1. Zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę do Rostkowa w sobotę 16. września. Koszt 22 zł. Ilość miejsc ograniczona.
 • Młodzież na wyjazd do Rostkowa zgłasza się do ks. Marka. On poda szczegóły.
 • Wyjazd dzieci z Płocka o godz. 8.10. Szczegóły i zapisy u ks. Arkadiusza.
 1. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych na temat: „Spotkanie św. Stanisława Kostki z Maryją”. Prace można dostarczać do katechetów lub do zakrystii do 10 września.
 2. Parafia nasza 6 lat temu powołała Fundusz Stypendialny im. św. Jana Pawła II. Fundusz wspiera zdolne dzieci, młodzież i studentów, pochodzące z rodzin ubogich.
 • Wnioski o stypendium można otrzymać w kancelarii parafialnej. Termin składania wniosków do 03 października 2017 r.
 • Zachęcamy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wspieranie Funduszu. Ofiary można przekazać w kancelarii parafialnej lub wpłacić na konto. O wsparcie zwracamy się także do urzędów, firm, instytucji, organizacji.
 • Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, na ulotkach za ławkami, u katechetów i w kancelarii parafialnej.
 1. Przypominamy, że Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny i ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Można zgłaszać się do 15 września. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej.
 2. Uroczystość ponownego pochówku ekshumowanych żołnierzy Bitwy pod Dobrzykowem z września 1939 r. będzie w niedzielę 17 września br.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Działdowa w sobotę 30 wrześnie br.
 4. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXII Niedzielę Zwykłą – 03.09.2017 r.

 1. Do wtorku można się zapisywać na 166. Pieszą Pielgrzymkę z Płocka do Skępego i na wyjazd autokarowy do Skępego – w dniu 8 września.
 • Przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 166. lat temu. Chcemy wypełnić przyrzeczenia naszych praojców i jednocześnie wypraszać łaski potrzebne w naszym codziennym życiu. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
 • Pielgrzymka pod hasłem: „Z Różańcem przez życie”, wyruszy w środę 6. września po Mszy Św. o godz. 6.30, którą odprawi Ksiądz Biskup Mirosław Milewski. Zachęcamy Parafian i mieszkańców Płocka do odprowadzenia pielgrzymów na szlak wędrówki.
 • Zachęcamy także do odwiedzania pielgrzymów na szlaku wędrówki. W środę 6. września zapraszamy na Apel Jasnogórski w Bożewie o godz. 20.00. Natomiast w czwartek w Żurawinie o godz. 9.40 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych pielgrzymów Skępskich.
 • Odpowiedzialnym za Pielgrzymkę jest Pan Wojciech Popielski, a przewodnikiem całej pielgrzymki i grupy białej jest ks. Arkadiusz Czubakowski. Przewodnikiem grupy błękitnej jest ks. Mariusz Majczak z parafii Ducha Św.
 • Powracających Pielgrzymów przywitamy w niedzielę 10 września o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Kolegiaty na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki.
 • Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin w poniedziałek 11 września o godz. 11.00.
 • Zapraszam na pielgrzymkę rowerową do Skępego w piątek 08 września br.
 • Informacje o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń.
 1. Jutro zaczynamy zapisy nowych kandydatów do bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Do kancelarii zgłasza się uczeń z jednym z rodziców. Deklarację zgłoszenia można odebrać z kancelarii. Szczegóły przygotowania są w „Przewodniku Parafialnym”.
 2. W piątek, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odmówimy akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W najbliższą sobotę, 9 września o godz. 16.30 odbędą się po raz pierwszy w Płocku ekumeniczne obchody Święta Stworzenia, ustanowionego przed 2 laty przez papieża Franciszka. Początek spotkania w Wyższym Seminarium Duchowym (przy ul. abp Nowowiejskiego 2) z udziałem Biskupa Płockiego Piotra Libery. Uczestnicy udadzą się następnie do ogrodów przy katedrze mariawickiej na wspólną modlitwę o ochronę dzieła stworzenia. Serdecznie zapraszamy!
 4. Przypominamy, że Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny i ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej.
 5. Msza Św. z poświęceniem tornistrów dla dzieci klas 0 i I oraz zeszytów dzieci szkół podstawowych za tydzień w niedzielę 10 września o godz. 10.30.
 6. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych na temat: „Spotkanie św. Stanisława Kostki z Maryją”. Prace można dostarczać do katechetów lub do zakrystii do 10 września.
 7. Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Oazowego, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, odbędzie się w sobotę 09 września w Parafii św. Józefa. Rozpoczęcie o godz. 9.00, o godz. 11.30 Msza św. Zapraszamy członków Ruchu Światło-Życie i osoby, które kiedyś formowały się w oazie.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Działdowa w sobotę 30 wrześnie br.
 9. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXI Niedzielę Zwykłą – 27.08.2017 r.

 1. Biskup Płocki Piotr Libera mianował nowych księży wikariuszy w naszej parafii. Są nimi:
 • Ksiądz mgr Rafał Pabich, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, ma 16 lat kapłaństwa, pochodzi z Mławy z Parafii Matki Bożej Królowej Polski.
 • Ksiądz mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, 4 lata kapłaństwa, pochodzi z Proboszczewic.
 • Serdecznie witamy nowych Księży wikariuszy w naszej parafii.
 • Rafał będzie katechizował w Ekonomiku, a ks. Arkadiusz i ks. Marek będą katechizowali w Małachowiance. Inne zajęcia księży zostaną ustalone w tym tygodniu.
 • Życzymy, aby Księża dobrze czuli się wśród nas i by ich praca, zaangażowanie owocowały wzrostem naszej wiary.
 1. Nastąpiła także zmiana katechety w Szkole Podstawowej nr 17. Za 9 letnią pracę dziękujemy Pani Małgorzacie Tomczak. Nowym katechetą został Pan Kamil Walczak.
 2. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny z okazji święta naszego Patrona św. Bartłomieja. Główna uroczystość na Sumie o godz. 12.00. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
 • Mszy Św. Odpustowej będzie przewodniczył będzie ks. Krzysztof Ruciński – dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku. Homilię wygłosi ks. prałat dr Marek Jarosz – rektor i prof. Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i członek Kapituły Kolegiackiej św. Michała Archanioła w Płocku.
 • Z okazji odpustu na Rynku odbywa się Jarmark św. Bartłomieja.
 • Serdecznie dziękuję chórowi, asyście procesyjnej, służbie liturgicznej i osobom podejmującym posługi liturgiczne.
 • Dziękujemy wszystkim za udział w Mszy Św. odpustowej ku czci patrona naszej parafii. Niech św. Bartłomiej wyprasza dla nas potrzebne łaski.
 1. W I piątek Msze Św. w Farze o 7.00, 10.00 i 18.00, na cmentarzu Msza Św. o 17.00.
 2. W piątek 01. września zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Mszę Św. o godz. 16.00, z udziałem Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke. Będziemy modlić się o potrzebne łaski na nowy rok szkolny i o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 3. Trwają przygotowania do 166. Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego. Od 1 września będą prowadzone zapisy na Pieszą Pielgrzymkę i na wyjazd autokarowy do sanktuarium w Skępem – w dniu 8 września.
 • Pielgrzymka wyruszy w środę 6 września po Mszy Św. o godz. 6.30.
 1. Przypominamy, że Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny i ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej.
 2. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu. Od piątku 01.września Msze Św. na cmentarzu będą o godz. 17.00.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest tylko po południu. Od piątku 01.września kancelaria będzie czynna rano i po południu.
 4. Nabożeństwo Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP w I sobotę miesiąca będzie w kaplicy na cmentarzu, 2 września o godz. 16.00.
 5. Za tydzień, w poniedziałek 4. września zaczynamy zapisy nowych kandydatów do bierzmowania i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Do kancelarii zgłasza się uczeń z jednym z rodziców. Deklarację zgłoszenia można odebrać z kancelarii. Szczegóły przygotowania są w „Przewodniku Parafialnym”.
 6. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XX Niedzielę Zwykłą – 20.08.2017 r.

 1. Mamy do odczytania zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Diecezji Płockiej i Województwa Mazowieckiego.
 2. Mamy też do odczytania Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę.
 3. Biskup Płocki Piotr Libera dokonał zmian księży wikariuszy w naszej parafii. Księdza mgr Wojciecha Nikodymczuka Ksiądz Biskup mianował wikariuszem Parafii św. Wojciecha w Raciążu. Księdza Wojciecha pożegnamy we wtorek 22 sierpnia na Mszy św. O godz. 18.00.
 • Wojciech pracował w naszej parafii 3 lata. Dziękujemy Księdzu Wojciechowi za jego posługę duszpasterską w naszej Parafii: za katechezę w Ekonomiku i za opiekę nad grupami i wspólnotami parafialnymi.
 • Wojciech opiekował się m.in.: ministrantami, Ruchem Rodzin Nazaretańskich, ZHR, przygotowywał dzieci do I Komunii św., był odpowiedzialny za Mszę św. niedzielną z udziałem dzieci. Był przewodnikiem Pieszej pielgrzymki z Płocka do Skępego. Duchowo opiekował się także jednym Kręgiem Domowego Kościoła i Domem Młodych.
 • Nowymi wikariuszami Biskup Płocki mianował: Księdza mgr Rafała Pabicha i Księdza mgr Arkadiusza Czubakowskiego. Nowych księży wikariuszy powitamy za tydzień.
 1. Za tydzień w niedzielę odpust parafialny z okazji święta naszego patrona św. Bartłomieja. Zapraszamy Parafian, Sympatyków i Gości na Mszę św. o godz. 12.00. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
 • Prosimy o kwiaty do piątku, abyśmy mogli jak najpiękniej udekorować ołtarz na nasz parafialny odpust.
 • Przy okazji odpustu, po raz trzeci w dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r., na Rynku odbędzie się Jarmark św. Bartłomieja.
 1. Trwają przygotowania do 166. Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego. Od 1 września będą prowadzone zapisy na Pieszą Pielgrzymkę i na wyjazd autokarowy do sanktuarium w Skępem – w dniu 8 września.
 • Pielgrzymka wyruszy w środę 6. września po Mszy Św. o godz. 6.30.
 1. Dzisiaj mija 59 rocznica śmierci ks. infułata Stanisława Figielskiego, wieloletniego proboszcza Fary. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 2. Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku utworzyła Fundusz Stypendialny, poprzez który pragnie wspierać zdolną młodzież pochodzącą z rodzin przeżywających trudności materialne. Oferowana pomoc stypendialna może wynosić do 2 000 zł rocznie. Wnioski należy składać do 15 września br. Dokładne informacje o zasadach przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie Diecezji Płockiej diecezjaplocka.pl w żółtym pasku na górze.
 3. Kapituła Kolegiacka św. Michała w Płocku ustanowiła nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/082017/nagroda-sw-michala-archaniola-%E2%80%9Eswiadek-wiary%E2%80%9D
 4. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.
 5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest tylko po południu.
 6. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.