OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XIV Niedzielę Zwykłą – 09.07.2017 r.

 1. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę i do zapisywania się na pielgrzymkę duchową. Zapisy w kancelarii i w zakrystii.
 2. Klub Sportowy Viktoria organizuje rajd rowerowy – pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę 06 sierpnia 2016 r.
 3. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. w dni powszednie na cmentarzu.
 4. Zakończył się remont poradni – pomieszczenia na plebani. Za jego bezinteresowne przeprowadzenie dziękuję Panu Stefano Simonini. Za pomoc w remoncie dziękuję też Panu Arnoldowi Ulewicz i Pani Katarzynie Stępień.
 5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest tylko po południu w godz. 15.30 – 17.00.
 6. Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XIII Niedzielę Zwykła – 02.07.2017 r.

 1. Biskup Płocki Piotr Libera mianował Księdza mgr Marka Piątkiewicza wikariuszem naszej Parafii. Ks. Marek ma 7 lat kapłaństwa. Pochodzi ze Szreńska. Był zastępcą kierownika i ojcem duchownym Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Serdecznie witamy Księdza Marka w naszej parafii. Życzymy, aby Ksiądz Marek dobrze się czuł wśród nas i aby jego praca i zaangażowanie owocowały wzrostem naszej wiary.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie procesja i różaniec.
 3. W I piątek Msze Św. tylko w Farze o 7.00, 10.00 i 18.00.
 4. Od poniedziałku, do końca sierpnia, kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych 15.30 – 17.00.
 5. W czasie wakacji, nie będzie Mszy Św. w dni powszednie w kaplicy na cmentarzu.
 6. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Niepokalanowa w intencji trzeźwości Narodu, w dniach 6 – 11 lipca 2017 r.
 7. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę i do zapisywania się na pielgrzymkę duchową. Zapisy w kancelarii i w zakrystii.
 8. Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XII Niedzielę Zwykłą – 25.06.2017 r.

 1. Biskup Płocki Piotr Libera dokonał zmian Księży Wikariuszy w naszej parafii. Księdza Krzysztofa Rucińskiego Ksiądz Biskup mianował Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży i diecezjalnym koordynatorem ŚDM J oraz dyrektorem Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku, a Ksiądz Paweł Rokicki został skierowany do pracy w Caritas Diecezji Płockiej, w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym w Popowie. Księżom Krzysztofowi i Pawłowi gratulujemy mianowania na bardzo ważne placówki kościelne w Diecezji Płockiej.
 • Dziękujemy Księdzu Krzysztofa za jego pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej Parafii, za katechezę w Małachowiance i za opiekę nad grupami i wspólnotami parafialnymi.
 • Krzysztof opiekował się m.in.: Ruch Światło-Życie (młodzież i przez pewien czas Oaza Rodzin), administrował parafialną stronę i facceboka, koordynował dyżury liturgiczne dorosłych, odpowiadał w parafii za organizację Światowych Dni Młodzieży, przygotowywał dekoracje w kościele. Organizował i był odpowiedzialny za: noc konfesjonałów, Farne Wieczory Wiary, spotkania duchowości ignacjańskiej i laboratorium idei. Prowadził wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszą niedzielę miesiąca i spotkania modlitewne „Modlitwa Miasta”. Zorganizował i prowadził Rozmównicę, grupę osób dorosłych i scholę kolegiacką. Przez pewien czas także prowadził służbę liturgiczną, Odnową w Duchu Świętym i przygotowywał młodzież do Bierzmowania.
 • Dziękujemy Księdzu Pawłowi za jego jednoroczną posługę duszpasterską w naszej Parafii, za katechezę w Małachowiance i za opiekę nad grupami i wspólnotami parafialnymi.
 • Paweł opiekował się m.in.: Kołami Żywego Różańca, Wspólnotą Krwi Chrystusa, Franciszkańskim Zakonem Świeckich, Odnową w Duchu Świętym, Legionem Maryi, przygotowywał dzieci do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, był odpowiedzialny za duszpasterstwo w kaplicy na cmentarzu, przygotowywał dekoracje w kościele.
 • Nowym wikariuszem został mianowany Ksiądz mgr Marek Piątkiewicz, zastępca kierownika i ojciec duchowny Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Nowego księdza wikariusza powitamy za tydzień.
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczorowej.
 2. W czwartek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w Farze o 7.00 i 18.00. Na cmentarzu o 17.00. Ofiary składane w środę na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • Czwartek jest świętem patronalnym Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych osobistych modlitwach.
 1. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców, połączona z nocnym czuwaniem.
 2. Od soboty, w czasie wakacji, nie będzie Mszy Św. w dni powszednie w kaplicy na cmentarzu.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie procesja i różaniec.
 4. Do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.
 5. Ogłoszenia dostępne także w Internecie i na tablicy ogłoszeń.