Obecnie prawie we wszystkich parafiach w Polsce jest znany i odmawiany różaniec. Sprowadził go z Rzymu do Polski św. Jacek Odrowąż w 1222 roku. Po powrocie z Rzymu założył pierwszy w Polsce klasztor Dominikanów. Był apostołem Polski, Czech, Rusi i Prus. Szerzył cześć Eucharystii i Matki Bożej. Do spopularyzowania modlitwy różańcowej przyczyniły się objawienia Najświętszej Maryi Panny. Prawie we wszystkich objawieniach Maryja trzymała w ręku różaniec i usilnie prosiła o jego odmawianie. Tak było w Fatimie, Lourdes, czy też w Gietrzwałdzie. Liczne wota znajdujące się we wszystkich sanktuariach maryjnych w Częstochowie, w Licheniu świadczą o wyproszonych łaskach przez Różaniec. Odmawiane są cztery części różańca: radosne, światła, bolesne i chwalebne. Tajemnice światła wprowadził Ojciec Św. Jan Paweł II 16 października 2002 r.

W naszej parafii są cztery Koła Żywego Różańca. Założycielką i zelatorką pierwszego koła jest pani Krystyna Orzechowska( od 1980r.). Drugie koło różańca założyła i prowadzi pani Kazimiera Kostek (od 1996r.). Trzecie koło założyła Emilia Jędrzejewska w 1998r. Odmawiamy różaniec w kościele farnym w każdą środę o godz. 1720. Czwarte Koło Żywego Różańca jest w kaplicy cmentarnej przy ul. Kobylińskiego. Prowadzi je zelatorka Krystyna Waluś od 2003r. Różaniec w kaplicy odmawiany jest codziennie.

Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca w kaplicy odprawiana jest w pierwszą środę miesiąca o godz. 17:00., zaś w Kościele w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1200. Modlimy się w intencji żywych i zmarłych członków Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. jest wystawiony Najświętszy Sakrament i odbywa się procesja. Po zakończeniu wspólnej modlitwy wymieniamy tajemniczki i omawiamy sprawy dotyczące Kół Żywego Różańca. Członkowie Żywego Różańca zobowiązani są do rozważania jednej tajemnicy różańca codziennie.

Opiekunem Kół Żywego Różańca jest ks. Rafał Pabich