Zacny Jubileusz SP nr 1 w Płocku

Szkoła Podstawowa nr 1  im. Braci Jeziorowskich w Płocku obchodzi Jubileusz 100-lecia swego istnienia. Z tej racji 12 kwietnia w naszej świątyni odbyła się uroczysta Msza Św. Jubileuszowa, którą odprawiał Ks. Bp Mirosław Milewski.
Więcej można przeczytać TUTAJ

Z komentarza w czasie Mszy św. Jubileuszowej:
100 lat temu, my Polacy przeżywaliśmy również taki czas zmartwychwstania. Kraj, który już nigdy miał nie istnieć budził się do życia. Za kilka miesięcy cała Polska radośnie będzie obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości.
My dziś jesteśmy tutaj, bo nasi przodkowie wiedzieli, że fundamentem niepodległej Rzeczypospolitej jest mądry, wykształcony obywatel. To przekonanie było u podstaw powołania do życia 100 lat temu naszej szkoły.
Stojąc u stóp ołtarza, pragniemy dziękować – Bogu, za każdą łaskę, za Jego cichą i łagodną obecność z nami w każdej chwili : wczoraj i dziś i w przyszłości; za każdy rozpoczęty nowy rok szkolny, za wszystkich, który byli, są i będą twórcami i kontynuatorami dzieła wychowawczo – edukacyjnego, któremu na imię Szkoła Podstawowa nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku.

Z przemówienia w czasie Mszy św.:
Jestem świadomy, miejsca, w którym się znajdujemy bo przecież mury tej świątyni, pamiętają czasy średniowiecza, a niedaleko znajduję się najstarsza Szkoła w Polsce, mimo to stulecie Szkoły Podstawowej z którą związałem swoje losy ogromnie mnie wzrusza. Te sto lat istnienia to wielka radość, ale także ogromna odpowiedzialność , dlatego bardzo się cieszę że są z nami ci, którzy z „naszą Jedynką” są na dobre i złe.

Z komentarza na zakończenie Mszy św.:
Moja szkoła to nie tylko szkolne mury.
To nie tylko sale, korytarze i hole.
Moja szkoła jest pełna wspomnień, uczuć i marzeń.
W niej ściany pomalowane są emocjami.
Drzwi oprawione wspomnieniami.
Każdy z nas zapamięta to miejsce na zawsze
I zostawi tu cząstkę siebie.